طراح لباس حرفه‌ای شوید!

امروزه میلیون‌ها نفر در رویای ورود به صنعت طراحی و مد به سر می‌برند، اما متاسفانه تعداد اندکی می‌توانند به‌عنوان یک طراح حرفه‌ای شناخته شوند. حال این سوال برایتان پیش می‌آید که چگونه می‌توانید یک طراح لباس حرفه‌ای شوید؟

پاسخ آن بسیار ساده است ابتدا عزم راسخ و عمل کارهای درست در طول مسیر شما می‌تواند به شما کمک کند تا یک طراح شوید. با وجود تمام سختی‌های پیش روی شما در این مسیر. خبر خوب این است که برای افرادی که تمایل به سرمایه‌گذاری روی زمان و تلاش خود دارند تا بتوانند تعهد کافی نشان دهند، این مسیر باز است. در ادامه با مقاله‌ی طراح لباس حرفه‌ای شوید! بازاربزازی همراه شوید تا نکات ضروری که مورد نیاز افراد علاقه‌مند به طراحی است را در اختیارتان قرار دهیم.

 

فعالیت‌هایی که طراحان مد انجام می‌دهند

طراحان مد انواع لباس‌ها و اکسسوری‌های مختلف را طراحی و تولید می کنند. حتی ممکن است تعدادی از آن‌ها در زمینه‌های مختلفی چون فشن، پوشاک آماده، لباس‌های فست فشن، لباس ورزشی و لباس شب نیز متخصص باشند. برای تبدیل شدن به یک طراح لباس حرفه‌ای باید ابتدا روی ترندهای مختلف تحقیق کنید. به کمک نرم افزارهای مختلف در طراحی در این زمینه‌ها می‌توانید با پروژه‌های مختلف با طراحان متعدد نیز همکاری داشته باشید.

 

طراح لباس حرفه ای شوید!

 

طراحان مد در ابتدای یک پروژه شروع به ساخت طرح‌های اولیه می‌کنند و روی منسوجات مورد نظرشان تحقیق می‌کنند. با تکمیل شدن این فرآیند و تمامی بخش‌ها نمونه اولیه کار آماده می‌گردد. بعضی از طراحان لاین‌ها و کالکشن‌های تولید لباسی خود را تاسیس می‌کنند تا موضوع یا کانسپت خاص خود را به نمایش گذارند.

به‌عنوان مثال آیتم‌های خاصی را برای نمایش در هفته‌های مد در کشورهایی چون نیویورک، پاریس، میلان و لندن طراحی می‌نمایند. طراحان دیگری نیز برای برندهای بزرگ کار می‌کنند و با اشتراک‌گذاری ایده‌های خود به مدیران خلاقیت، لاین‌های لباس فصلی را برای برندها طراحی می‌کنند. در کنار آموزش مد تعدادی از طراحان مهارت‌های بازاریابی و کسب و کار را همزمان فرا می‌گیرند. این افراد از تجربه‌های خود در زمینه مد استفاده می‌کنند تا آیتم‌های تولیدی خود را در موسسات خرده‌فروشی برای فروش در دید مشتریان قرار دهند.

 

طراح لباس حرفه ای شوید!

 

طراحان لباس کجا کار کنند؟

طراحان لباس و فشن برای برندهای بزرگ مد در بخش‌های عمده‌فروشی و تولیدی می‌توانند کار می‌کنند. در چنین موقعیت‌هایی پوشاک و اکسسوری‌های مختلف تولید شده و برخی برندها بین خرده‌فروش‌ها نیز توزیع می‌کنند. همچنین یک چهارم از طراحان مد در موقعیت‌های فریلنسری کار می‌کنند، به‌علاوه برخی نیز لاین‌های اختصاصی لباس‌های خود را راه‌اندازی می‌کنند یا لباس‌های سفارشی High – End تولید می‌کنند. این موقعیت شغلی به ساعات طولانی سفر نیازمند است چرا که در زمان‌های نزدیک فشن شوها فشار کاری زیادتر است و باید به شهرها و کشورهای مختلف سفر کنند.

 

طراح لباس حرفه ای شوید!

 

مهارت‌های مورد نیاز یک طراح حرفه‌ای چیست؟

تمامی مشاغل مرتبط با مد و طراحی لباس نیازمند مهارت‌های مختلفی هستند. طراحان حرفه‌ای از مجموعه‌ی خلاقیت و حساسیت‌های هنری خود برای ایجاد طرح‌ها استفاده می‌کنند، چرا که این حرفه به مهارت ارتباطی قوی و توانایی همکاری و دیدگاهی مبتنی بر جزئیات نیاز دارد. مهارت و توانایی استفاده از نرم افزارهای طراحی، به شما در آموزش ساخت لباس و دانش عمیق درباره پارچه کمک شایانی می‌کند.

اگر دانشجویی قصد دارد کسب و کار مد خود را تاسیس نماید باید مهارت‌های بازاریابی، فروش، تبلیغات و مدیریت قوی داشته باشد. طراحان فریلنسر نیز به کمک مهارت‌های فروش و توسعه محصول مشتریان خود را درک می‌کنند تا بتوانند طرح‌های مورد نظر آن‌ها را ایجاد کنند. به‌صورت کلی باید طراحان مد شور و خلاقیت خود را با دانش فنی و تجاری ترکیب کنند. از جمله مهارت‌های نرم می‌توان به درک هنری، خلاقیت، ارتباط موثر، توجه به جزئیات و توانایی کار گروهی اشاره کرد. مهارت سخت مورد نیاز یک طراح حرفه‌ای نیز شامل تسلط بر کار کامپیوتر، تکنیک‌های دوخت لباس، تئوری رنگ‌ها، آموزش نساجی و کار با نرم افزارهای طراحی لباس و … می‌شود.

 

طراح لباس حرفه ای شوید!

 

گام مهم!

کسب مدرک طراحی مد به طراحان کمک می‌کند کسب و کار خود را راه‌انداری نمایند اما به تنهایی موفقیت شما را تضمین نخواهد کرد. طراحان مد باید نمونه‌کارهای قدی ایجاد کنند و همچنین تجربه کاری و شبکه ارتباطی خود را در جهت ورود به این صنعت بسازند. چرا که یک طراح باید هویت برند، زیبایی‌شناسی و جایگاه خود را در صنعت بداند. بسیاری از این طراحان موفق پیش از ورود به یک برنامه مد شروع به یادگرفتن مهارت‌های مختلف می‌کنند.

آموزش نحوه خیاطی، پیروی کردن از روند مد به کمک تمرین با نرم افزارهای طراحی از جمله فعالیت‌هایی است که به طراحان آینده کمک می‌کند تا در فضای رقابتی خود پیشرفت کنند. پس از انجام این مرحله اغلب به عنوان استایلیست و دستیار طراح کار خود را شروع می‌کنند.

 

طراح لباس حرفه ای شوید!

 

سخت درس بخوانید

در کنار تمام خلاقیت‌ها و بینش‌های موجود در جهان مطالعه‌ی فشن یک قدم اساسی در مرحله ورود به آن است. موضوع مهم این است که بدانید چگونه طراحی چشمگیر داشته باشید و کار و مهارت خود را به دیگران نشان دهید. امروزه دوره‌های زیادی در زمینه طراحی و فشن وجود دارد که با سخت‌ترین و شلوغ‌ترین برنامه کاری هم می‌توانید خود را هماهنگ نمایید. به هر میزانی که این صنعت و حرفه را بشناسید احتمال رسیدن به اهداف بزرگ‌تر فراهم می‌شود.

 

کلام آخر

بازاربزازی در بخش اول از این سری مقالات نکات طلایی و گام‌های اولیه را در رابطه با تبدیل شدن به یک طراح لباس حرفه‌ای در اختیارتان قرار داد. توصیه می‌کنیم در بخش بعدی نیز با ما همراه شوید تا به صورت تکمیلی نکات مهم‌تری را فرا گیرید.

ما در بازاربزازی با ارائه‌ی انواع پارچه فاستونی دست اول تولیدکنندگان برتر داخلی نظیر پارچه دیپلمات، پارچه فاستونی جودون، پارچه فاستونی چهارخانه، پارچه فاستونی ساده، پارچه فاستونی سنجاقی، پارچه فاستونی سوزنی، پارچه فاستونی طرح جناقی، پارچه فاستونی فیلافیل خیال شما را از بابت قیمت، کیفیت و اصالت محصولات خود راحت کرده‌ایم تا با سرعت خریدی باکیفیت انجام دهید و بهترین سود را از زمان و خرید خود ببرید. پیشنهاد می‌کنیم برای دیدن طرح‌ها و رنگ‌ها به فروشگاه سایت ما سر بزنید.

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]