دانستن سایز درست و دقیق اولین قدم در خرید و انتخاب کت و شلوار مناسب شماست . در ادامه با بازاربزازی همراه باشید تا میزان پارچه لازم برای کت و شلوار ، روش پیدا کردن سایز کت و شلوار از طریق اندازه گیری را بیاموزید .

سایز کت و شلوار خود را با اندازه‌گیری صحیح پیدا کنید!!

 هیچ چیز مانند یک کت و شلوار اندازه و فیت در جذاب تر دیده شدن تیپ شما موثر نیست . کت و شلواری که متناسب اندام شما انتخاب شده باشد بع زیباترین فرم بدن شما را نشان می دهد و به بهترین شکل ایرادات احتمالی اندام را می پوشاند ، اگر قبل از خرید کت و شلوار و یا سفارش لباس اندازه‌گیری ابعاد بدن را به درستی انجام دهید می‌توانید انتخاب موفقی داشته باشید.

 

نکات مهم در اندازه‌گیری برای کت

1- قد و وزن خود را اندازه بگیرید : هربار که برای خرید کت و شلوار به فروشگاه می‌روید بهتر است از وضعیت جدید قد و وزن خود باخبر باشید. اگرچه ابعاد جزیی بدن در سایز کت و شلوار اهمیت بیشتری دارند اما قد و وزن هم تصور بهتری از وضعیت کلی بدن شما می‌دهد. به خصوص در لباس سفارشی این مساله اهمیت بیشتری دارد چون خیاط می‌تواند میزان افتادگی بدن را در دوخت لباس در نظر بگیرد.

 

2- هنگام اندازه‌گیری پیراهن رسمی بپوشید : هنگام اندازه‌گیری ابعاد بدن برای کت و شلوار ، لباسی را که زیر کت و شلوار خواهید پوشید یعنی پیراهن رسمی برتن داشته باشید. اندازه‌های خود پیراهن مثل عرض شانه و قد آستین می‌تواند برای اندازه‌گیری دقیق‌تر کمک خوبی باشد .

 

3- عرض شانه را اندازه بگیرید : این اندازه ، عریض‌ترین قسمت کت است و فاصله از یک سرشانه تا سرشانه دیگر را شامل می‌شود. متر را سفت نگیرید و طوری از پشت بدن عبور دهید که همراه با عضلات حرکت کند در غیر این صورت کت شما تنگ خواهد شد.

 

4- دور سینه را اندازه بگیرید : دور سینه از مهم‌ترین ابعاد در کت و شلوار است که میزان اندازه بودن آن را مشخص می‌کند. برای این اندازه‌گیری دست‌ها را بالا ببرید و متر را از عریض‌ترین قسمت سینه عبور دهید، حال دست‌ها را پایین بیاورید و اندازه دور سینه را ثبت کنید.

 

5- طول آستین را اندازه بگیرید : از همان نقطه‌ای که سرشانه را اندازه گرفتید آغاز کنید و تا مچ دست پایین بیایید. این اندازه طول خارجی آستین است، گاهی ممکن است به اندازه داخلی آستین هم نیاز داشته باشید که در این صورت مبدا اندازه‌گیری از زیربغل تا مچ خواهد بود.

 

6- دور گردن را اندازه بگیرید : این قسمت در اندازه بودن کت و پیراهن نقش مهمی دارد. متر را دور گردن خود بپیچید و در پایین‌ترین قسمت آن که یقه قرار می‌گیرد بگذارید و اندازه دور گردن خود را یادداشت کنید.

 

نکات مهم در اندازه‌ گیری برای شلوار

1- کفش بپوشید : برای اندازه‌گیری درست ابعاد شلوار لازم است که کفش رسمی به پا داشته باشید چون شما قرار است کت و شلوار را با کفش رسمی بپوشید و پوشیدن کفش رسمی شکل ایستادن شما را تغییر می‌دهد و به قد شما اضافه می‌کند. حتما همان کفشی را که قرار است با کت و شلوار بپوشید به پا داشته باشید.

 

2- دور باسن را اندازه بگیرید : برای به دست آوردن اندازه شلوار باید دور باسن را داشته باشید، متر را دور عریض‌ترین قسمت استخوان لگن بپیچید و دور باسن را ثبت کنید. بسته به مدل شلوار ممکن است به اندازه دور کمر هم نیاز داشته باشید، متر را در باریک ‌ترین قسمت بالاتنه حلقه کنید و دورکمر خود را یادداشت کنید.

 

3- قد خارجی شلوار را اندازه بگیرید : قد خارجی شلوار به ارتفاع شلوار از خط کمر تا مچ پا را شامل می‌شود. صاف بایستید و فاصله خط کمر تا لبه کفش را با یک خط مستقیم اندازه بگیرید.

 

4- قد داخلی شلوار اندازه بگیرید : قد داخلی از میان پاها تا مچ پا را شامل می‌شود. شما می‌توانی دو اندازه قد شلوار را از روی شلوارهایی که اکنون دارید و کاملا اندازه شماست انجام دهید.

میزان پارچه لازم برای کت و شلوار

 

روش پیدا کردن سایز مناسب در کت و شلوارهای آماده

1- سایزبندی کت و شلوار را بشناسید ، سایز کت و شلوار با اعداد و حروف خاصی مشخص می‌شود ، به طور مثال سایز ۴۴ ایکس لارج یک کت نسبتا بزرگ است. سایز کت به استایل و اندازه بودن آن مربوط است و بر اساس اندازه دور سینه، عرض شانه و قد آستین مشخص می‌شود مانند نمونه‌های زیر:

  • کت سایز ۳۸ برای آقایان با دور سینه ۱۰۱٫۵ سانتی‌متر ، عرض شانه ۴۶ سانتی‌متر و ۶۲ سانتی‌متر قد آستین
  • کت سایز ۴۰ برای آقایان با دور سینه ۱۰۷ سانتی‌متر ، عرض شانه ۴۷ سانتی‌متر و ۶۳ سانتی‌متر قد آستین
  • کت سایز ۴۲ برای آقایان با دور سینه ۱۱۲ سانتی‌متر ، عرض شانه ۴۸٫۵ سانتی‌متر و ۶۴٫۵ سانتی‌متر قد آستین
  • کت سایز ۴۴ برای آقایان با دور سینه ۱۱۷ سانتی‌متر ، عرض شانه ۵۰ سانتی‌متر و ۶۶ سانتی‌متر قد آستین

 

2- قد کت خود را تعیین کنید : قد کت بر اساس قد فرد تعیین می‌شود و شما بر اساس سایز پیراهن و قد خود می‌توانید قد کت را پیدا کنید مانند نمونه‌های زیر:

  • قد کت اسمال(small) برای آقایان با قد زیر ۱۷۰ سانتی‌متر و برابر ۸۱ سانتی‌متر است.
  • قد کت مدیوم(medium) برای آقایان با قد بین ۱۷۰ تا ۱۷۸ سانتی‌متر و بین ۸۱ تا ۸۴ سانتی‌متر است.
  • قد کت لارج(large) برای آقایان با قد بین ۱۷۸ تا ۱۸۵ سانتی‌متر و برابر ۸۴ تا ۸۹ سانتی‌متر است.
  • قد کت ایکس لارج(x large) برای آقایان با قد بالای ۱۸۶ سانتی‌متر و بالای ۹۰ سانتی‌متر است.

 

3- حلقه آستین را بررسی کنید : زمانی که کت را می‌پوشید به سرشانه و حلقه آستین توجه کنید، این قسمت نباید تنگ باشد و باید بتوانید به راحتی بازوی خود را در آن حرکت دهید بدون آن که فشاری به دوخت داخلی آن وارد شود. اگر کت سایز شما سرشانه و حلقه آستین اندازه‌ای ندارد بهتر است لباس سفارشی به خیاط سفارش دهید تا آن را مطابق اندازه شما بدوزد.

  اندازه‌گیری صحیح سایز کت و شلوار

4- پشت کت را بررسی کنید : پشت کت را بررسی کنید و مطمئن شوید که کت در قسمت پشت درست ایستاده و خط کنر آن بالاتر یا پایین‌تر نباشد، در غیر این صورت آن کت اندازه شما نیست و یا دوخت درستی ندارد.

 

5- قد آستین را بررسی کنید : بازوها را در دوطرف بدن شل بگیرید و دقت کنید که قد آستین تاکجا می‌رسد. لبه آستین کت باید حدود برجستگی استخوان مچ دست پایین‌ بیاید و یک سانتی‌متر از لبه پیراهن رسمی شما از زیر کت خارج شود.

 

6- قد شلوار را بررسی کنید : لبه دو پاچه شلوار باید دقیقا مساوی و تا پاشنه کفش برسد و در قسمت جلو به صورت ملایم بشکند و روی کفش بیافتد و نباید از این مقدار کوتاه‌تر یا بلندتر باشد.

 

بازار بزازی مرجع تخصصی فروش پارچه با بهترین برندهای فاستونی و کالای خواب

ما در بازاربزازی با ارائه ی انواع پارچه فاستونی دست اول تولیدکنندگان برتر داخلی نظیر پارچه دیپلماتپارچه فاستونی جودون  پارچه فاستونی چهارخانه , پارچه فاستونی سادهپارچه فاستونی سنجاقی , پارچه فاستونی سوزنیپارچه فاستونی طرح جناقی , پارچه فاستونی فیلافیل خیال شما را از بابت قیمت، کیفیت و اصالت محصولات خود راحت کرده ایم تا با سرعت خریدی با کیفیت انجام دهید و بهترین سود را از زمان و خرید خود ببرید.

https://bazarbazazi.com/
راههای ارتباطی ما :
02155611578
09901783260

از شنبه تا چهارشنبه 9 الی 18 و پنجشنبه ها 9 الی 14 آماده ارسال سفارشات شما هستیم.
پیج اينستاگرام ما @bazar_bazazi تمامی ساعات روز و ایام تعطیل آماده پاسخگویی و دریافت سفارشات است.
 حس خاص متفاوت بودن را با ما تجربه کنید .

 

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 2]