برترین دانشگاه‌های طراحی لباس در سطح جهان – بخش سوم

بازاربزازی در بخش دوم از این سری مقالات به بررسی ویژگی‌ها و شرایط بهترین‌های دانشگاه‌های موجود در نیویورک و لندن پرداخت. در ادامه با مقاله‌ی برترین دانشگاه‌های طراحی لباس در سطح جهان – بخش سوم ما همراه شوید. قرار است با دیگر دانشگاه‌های مشهور و معتبر جهان آشنا شوید.

 

برترین دانشگاه‌های طراحی لباس رم

یکی از شاخصه‌های شهر رم فشن هاوس‌های مشهوری است که اوت کورتورهای خارق العاده‌ای را به وجود می‌آورند. به‌علاوه تاسیس برندهایی چون وانتینو، فندی و گوچی در شهر رم آن را به یکی از بهترین مراکز فشن تبدیل کرده است.

قرار گرفتن فروشگاه‌هایی چون D & G، شنل، جیان فرانکو فره، جیامو اترو، جیانی ورساچه، جورجیو آرمانی و پرادا شهر رم را به یکی از قطب‌های خرید محصولات لوکس فشن قرار داده است. این شهر علاوه بر داشتن تاریخی غنی و زیبا پذیرای بهترین و معتبرترین دانشگاه‌های مد و طراحی لباس در سطح جهان مثل Accademia di Costume e di Moda  می‌باشد. چرا که این دانشگاه با تمرکز شدید روی طراحی لباس به یکی از برترین دانشگاه‌های طراحی لباس و مد تبدیل شده است. از جمله دیگر مراکز برتر طراحی لباس در رم می‌توان به Accademia Altieri Moda، Accademia Koefia و Istituto Europeo di Design اشاره کرد. ناگفته نماند که شهر رم هر دو سال یک‌بار میزبان هفته‌های مد است که در ژانویه و ژوئیه برگزار می‌گردند.

 

ویژگی‌ها و شرایط دانشگاه طراحی لباس Accademia Koefia

اگر شخصی در آکادمی بین المللی کوفیا تحصیل کرده باشد بدین معنا است که این دانشجو برای فعالیت‌های حرفه‌ای در حوزه مد و طراحی آماده شده است. دوره‌های تحصیلی در دانشگاه کوفیا شامل فرآیند کامل تولید لباس‌های اوت کوتور از طراحی تا خلق می‌باشد.

در این دوره‌ها دانشجویان می‌توانند با انواع پارچه و تکنیک‌های متفاوت طراحی لباس آشنا گردند. اکثر فارغ‌التحصیلان این دانشگاه در حال حاضر در صنعت طراحی و مد در حال فعالیت‌اند. 80 درصد آن‌ها اولین کار خود را از برندهای مشهوری چون Mansion و Atelier شروع کرده‌اند. شهریه این دانشگاه برای دانشجویان بین المللی مقطع کارشناسی حدود 6300 یورو و برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد حدود 8300 یورو می‌باشد.

 

برترین دانشگاه های طراحی لباس در سطح جهان – بخش سوم

 

ویژگی‌ها و شرایط دانشگاه طراحی لباس Accademia di Costume e di Moda

این آکادمی به‌علت داشتن تاریخچه طولانی در زمینه آموزش حرفه‌ای و متخصصانه در طراحی لباس جزو بهترین‌های دانشگاه‌های طراحی لباس می‌باشد. دانشگاه Costume Moda طی سال‌های اخیر خود را به عنوان مدرسه برتری معرفی کرده که روش‌های آموزشی مخصوص و منحصر به‌فردی داشته است.

از سال 1964 تاسیس شده است و هم‌اکنون جزو 3 مدرسه برتر جهان در دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد طراحی لباس و مد قرار گرفته است.

شهریه‌ی این دانشگاه برای دانشجویان بین المللی مقطع کارشناسی 13 هزار یورو و برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد 23 هزار یورو بوده و هزینه دوره‌های کوتاه آموزشی آن حدود 5 هزار یورو می‌باشد.

 

برترین دانشگاه های طراحی لباس در سطح جهان – بخش سوم

 

برترین دانشگاه‌های طراحی لباس میلان

در شهر میلان نیز بزرگ‌ترین هفته‌های مد جهان برگزار می‌گردد. بهترین برندهای صنعت مد مانند گوچی، پرادا، دولچه و گابانا، روبرتو کاوالی برخی از شرکت‌کنندگان این جشنواره‌ها می‌باشند.

طراحان این شهر به علت خلاقیت‌های شگرف بین مردم شناخته شده‌اند. هفته‌های مد در میلان هر سال در ماه‌های فوریه و مارس جهت کالکشن‌های بهار و تابستان برگزار می‌گردد. همچنین در ماه‌های سپتامبر و اکتبر برای کالکشن‌های پاییز و زمستان برگزار می‌گردد.

شهر میلان خاستگاه بسیاری از طراحان مشهور می‌باشد که بعضی از آن‌ها عبارت‌اند از :

جورجیو آرمانی، والنتینو گاروانی، جیانی ورساچه، جانفراکوه فره، دومینیکو دولچه، استفانو گابانا، میوچیا پرادا، فرانکو موسکینو، اتاویو میسونی، دوناتلا ورساچه، پیرپائولو پیکونتیو، استلا ژان، مارکو دی وینچنزو.

ناگفته نماند که بهترین مدارس و موسسات در زمینه طراحی لباس در سطح جهان مثل Istituto Marangoni نیز در میلان قرار گرفته‌اند.

 

ویژگی‌ها و شرایط دانشگاه طراحی لباس Istituto Marangoni

دانشگاه Istituto Marangoni جزو یکی از بهترین مدارس خصوصی ایتالیایی در زمینه مد و طراحی است. این مدرسه شعبه‌هایی در فلورانس، لندن، پاریس، شانگهای، شنزن، بمبئی و میامی نیز دارد. این مدرسه در سال 1935 توسط خیاطی به نام جولیو مارانگونی در میلان تاسیس گردید و در سال 1942 تبدیل به یک مدرسه هنر حرفه‌ای شد.

اوایل تاسیس مدرسه تمرکز آن بیشتر روی آموزش خیاطی و الگوسازی بود اما در دهه 1970 و 1980 به آموزش و طراحی مد، توسعه محصول و بازاریابی سوق پیدا کرد. این دانشگاه دارای بهترین فضای آموزشی در زمینه طراحی لباس در سراسر جهان است که شامل چهار نسل از متخصصان در این زمینه است. هم‌اکنون دانشجویان این دانشگاه از 106 کشور مختلف در کنار هم بوده تا مرزهای جدیدی در حوزه فشن خلق کنند.

شهریه این دانشگاه در سال اول برای مقاطع مختلف دانشجویان از 14190 تا 21340 یورو می‌باشد. از جمله فارغ‌التحصیلان مشهور این دانشگاه می‌توان به فرانکو موسکینو، دومینیکو دولچه، الساندرا فاچینتی، جولی دو لیبران، راهول میشرا، رافائل لویز، ساندرا منصور و پاتریشا منفیلد اشاره کرد.

 

برترین دانشگاه های طراحی لباس در سطح جهان – بخش سوم

 

برترین دانشگاه‌های طراحی لباس لس آنجلس

جایگاه لس آنجلس نیز مثل شهر لندن جزو بهترین شهرهای مد جهان تثبیت شده است. این موضوع شهرت این شهر را علاوه بر جایگاه بسیار ویژه در فیلم‌سازی بیشتر کرده است. برترین دانشگاه‌های مد و فشن در جهان همانند کالج هنر و طراحی Otis  و موسسه طراحی مد و تجارت FIDM نیز در این شهر قرار گرفته‌اند.

محل تولد تعدادی از طراحان لباس مشهور همچون پاملا اسکایت لوی از بنیان گذاران Juicy Counture، سینتیا وینسنت از بنیان‌گذاران Twelfth Street و ریک اونز در این شهر می‌باشد. هر سال هفته‌های مد در لس آنجلس در ماه‌های مارس و اکتبر در این شهر برگزار می‌شود که پذیرای بیش از 20 هزار میهمان و کالکشن‌های مختلف از تمامی برندهای معتبر جهانی است.

 

ویژگی‌ها و شرایط دانشگاه طراحی لباس کالج هنر و طراحی Otis

کالج اوتیس از سال 1918 فعالیتش را آغاز کرد. درست زمانی که بنیان‌گذار لس آنجلس تایمز (هریسون گری اوتیس) وصیت کرد تا اولین مدرسه عمومی و مستقل حرفه‌ای هنر در کالیفرنیای جنوبی در ملکش تاسیس گردد.

پردیس اصلی کالج اوتیس هم‌اکنون در منطقه وست چستر لس آنجلس قرار گرفته است. طراحی ساختمان اصلی این دانشگاه در سال 1936 توسط معماری به نام Elio Noyes انجام شده که این ساختمان به علت داشتن مدل پنجره‌هایش مشهور گردیده است. متوسط شهریه این دانشگاه برای دانشجویان در مقاطع مختلف در حدود 37 هزار تا 50 هزار دلار می‌باشد.

 

برترین دانشگاه های طراحی لباس در سطح جهان – بخش سوم

 

ویژگی‌ها و شرایط دانشگاه طراحی لباس موسسه طراحی مد و تجارت FIDM

کالج FIDM در لس آنجلس دارای پردیس اصلی شامل فضاهای مطالعه نوآورانه، یک استودیو طراحی، موزه و گالری می‌باشد. یکی از پردیس‌های این دانشگاه در سانفرانسیسکو در میدان یونیون قرار گرفته است.

پردیس اورنج کانتی که برنده جایزه شد دارای چندین سالن استراحت برای دانشجویان مختلف است. دانشجویان در این دانشگاه می‌توانند سال اول کلاس‌های خود را در پردیس سانفرانسیسکو و اورنج کانتی بگذرانند. برای سال دوم تحصیل به پردیس لس آنجلس وارد شوند.

شهریه متوسط این دانشگاه برای دانشجویان 56 هزار دلار می‌باشد. از جمله فارغ‌التحصیلان مشهور این دانشگاه می‌توان افرادی چون Marina Toybina، Lubov Azria، Katie Bender، Gessica Brooke، Amanda Bynes، Michael Kuluva را نام برد.

 

برترین دانشگاه های طراحی لباس در سطح جهان – بخش سوم

 

کلام آخر

بازاربزازی در مقاله‌ی برترین دانشگاه‌های طراحی لباس در سطح جهان – بخش سوم، شرایط و ویژگی‌های برترین دانشگاه‌ها را در شهرهایی چون رم، میلان و لس آنجلس بررسی نمود. توصیه می‌کنیم برای آشنایی با دانشگاه‌های معتبر در صنعت طراحی لباس و میزان شهریه و ویژگی‌های آن‌ها بخش‌های اول و دوم را نیز مطالعه نمایید.

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]