استایل وینتیج vintage درواقع سبکی است که افراد می توانند با پوشیدن لباس های سبک قدیمی استایلی متناسب با سبک مدرن خلق کنند. امروزه این استایل در کل جهان طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است. لباس های کاربردی برای سبک وینتیج قدیمی اند اما کهنه نیستند و هیچ نوع پارگی، رنگ و رو رفتگی نیز نباید در آنها وجود داشته باشد. درادامه با بازاربزازی همراه شوید تا اطلاعات کامل تری را در این زمینه کشف کنید و با سبک های مختلف مردانه و زنانه از استایل وینتیج آشنا شوید.

استایل وینتیج از سال ها پیش تا کنون تغییرات زیادی در مفهوم داشته و امروزه افراد به زیبایی لباس های سبک قدیمی را به همراه آیتم ها و اکسسوری های امروزی ترکیب کرده و تیپ و استایل منحصر به فرد و شیکی را برای خود خلق می کنند. استایل آنتیک با وینتیج بسیار متفاوت بوده چراکه لباس های بکار رفته در استایل آنتیک طراحی بالای صدسال داشته اما در استایل وینتیج لباس ها عمر کمتر از صدسال دارند. اگر شما علاقه به پوشیدن لباس های قدیمی ندارید می توانید برای ایجاد این استایل از اکسسوری های قدیمی استفاده کنید. همچنین برای ایجاد استایل مورد علاقه تان می توانید مدل های مختلف را جستجو کنید تا برای تیپ نهایی خود دچار تشویش نشوید.

استایل وینتیج را بشناسید! - بخش اول

تاریخچه استایل وینتیج

لباس ها و اکسسوری هایی جزو استایل وینتیج قرار می گیرند که در زمان های قدیم از 20 الی 100 سال گذشته طراحی و تولید شدند و در آن زمان بسیار مورد استفاده قرار گرفته اند. برای اولین بار پس از جنگ جهانی اول به علت کمبود پارچه در بازار مردم مجبور شدند لباس های قدیمی تر خود را بازسازی و ترمیم کنند و دوباره از آنها استفاده کنند. طی چندین سال این کار به یک سبک تبدیل شد به طوری که لباس های نو با سبک قدیمی تلفیق گردید و طرفداران زیادی پیدا کرد. این لباس ها هرگز کهنه و رنگ و رو رفته نبودند به طوریکه به دلیل طراحی بعضی از این استایل ها توسط طراحان مشهور و سرشناس ارزش بسیار زیادی نیز پیدا کردند.

استایل وینتیج را بشناسید! - بخش اول

برای خلق استایل وینتیج مردانه در دنیای مد و فشن معمولا از پارچه هایی از جنس پنبه، پشم و یا کتان استفاده می شود و به رنگ های قهوه ای، خاکستری و سبز و به طور کل از رنگ های طبیعی استفاده می کنند. یکی از شاخصه های بارز استایل وینتیج بلوزهای گل دار و طرح هایی با چاپ قدیمی است. این لباس ها را می توان با شلوار جین یا دامن های سبک جدید ست کرد. اکسسوری های رایج برای ایجاد استایل وینتیجی عبارت اند از کلاه، کیف، کفش چرم و چتر. همانطور که گفته شد لباس های مورد استفاده در سبک وینتیج در دوران های گذشته مورد استفاده قرار می گرفته و افراد بسته به سلیقه شخصی خود می توانند به سراغ آنها بروند.

استایل وینتیج را بشناسید! - بخش اول

چگونه به استایل وینتیج برسیم ؟

استایل وینتیج سبک های گوناگون دارد که طبق سلیقه خود می توان آنها را انتخاب کنید. افراد برای ایجاد استایل وینتیج آیتم دلخواه خود را از یک دهه میلادی انتخاب می کنند؛ برعکس عده ای نیزعلاقه مند به پوشیدن لباس های دهه های گذشته اند و آنها را برمی گزینند. عده ی دیگری نیز از ترکیب لباس های سبک جدید و مد روز با لباس های قدیمی ترکیب می کنند و استایل بسیار خاصی را خلق می کنند. یکی از مناسب ترین گزینه ها برای داشتن جذاب ترین استایل به سبک وینتیج ترکیب کردن لباس های دو دوران است. توجه داشته باشید پیش از هرچیزی ابتدا به سلیقه شخصی خود رجوع کنید و پس جستجوی لباس های سبک قدیمی متوجه شوید که اصلا طرفدار چنین لباس های این سبکی نیستید.

استایل وینتیج را بشناسید! - بخش اول

افرادی که در کمد خود کت چرم، کت جین، کیف و کفش چرم و تی شرت های این سبکی دارند به راحتی می توانند چندین استایل مختلف به سبک وینتیج خلق کنند. این المان ها هیچ گاه از مد نیفتاده و به آسانی با دیگر لباس ها در سبک های مختلف قابل ست شدن هستند. یکی از ویژگی های مهم در هنگام ساخت استایل وینتیج داشتن خلاقیت است. چراکه شما با خلاقیت خود می توانید از لباس های قدیمی و ترکیب با سبک جدید استایل متفاوت و جذابی برای خود بسیازید. برای داشتن چنین خلاقیتی می توانید در مجلات مد و اینترنت جستجو کنید و با ایده گیری از انبوده استایل های موجود در سراسر دنیا زیباترین را از آن خود کنید. توصیه می کنیم اجزای استایل وینتیج را محتاطانه انتخاب کنید و سعی کنید از ایده ها و تجارب دیگران استفاده کنید. چراکه لباس پوشیدن به سبک وینتیج کمی دشوارتر از استایل های عادی و معمولی است و انتخاب اشتباه در یک المان یا لباس ممکن است تیپ شما را زشت جلوه دهد. به همین خاطر به یاد داشته باشید الگوبرداری از مدل های موجود در اینترنت بسیار مهم است و سبب می شود علاوه بر داشتن استایل بسیار شیک دچار سردرگمی نیز نشوید.

استایل وینتیج را بشناسید! - بخش اول

کلام آخر

هم اکنون با گسترش دنیای مد و فشن افراد زیادی به دنبال داشتن استایل های با اصالت و نوستالژی هستند به همین خاطر به دنبال سبک هایی مثل وینتیج می روند. همانطور که بازاربزازی در بخش اول از سری مقاله استایل وینتیج را بشناسید گفت، شما می توانید به راحتی با داشتن کمی حوصله، وقت، سلیقه و الگوبرداری از مدل های سراسر دنیا با استفاده از لباس های طراحی شده قدیمی توسط طراحان برجسته به خلق استایل متفاوت و جدیدی در دنیای مد بپردازید. فقط توجه کنید هر لباس کهنه و قدیمی موجود در کمد لباستان مناسب این استایل نبوده و لباس هایی در این سبک مدنظر است که از سال تولید و طراحی آنها 20 الی 100 سال گذشته باشید. توصیه می کنیم برای یادگیری خلق استایل های مردانه و زنانه به سبک وینتیج حتما در بخش بعدی ما را همراهی کنید. ما در بازاربزازی با ارائه انواع پارچه های فاستونی دست اول تولیدکنندگان برتر داخلی مثل پارچه دیپلمات، پارچه فاستونی جودون، پارچه فاستونی چهارخانه، پارچه فاستونی ساده، پارچه فاستونی سنجاقی، پارچه فاستونی سوزنی، پارچه فاستونی طرح جناقی و پارچه فاستونی فیلافیل و … خیال شما از بابت قیمت، کیفیت و اصالت محصولات راحت کرده تا بتوانید به سرعت خریدی با کیفیت را با ما تجربه نمائید. شایان ذکر است اگر برای تهیه پارچه لباس های فرم انواع شرکت ها و یا مدارس دنبال خرید پارچه با متراژ بالا هستید قیمت عمده برای شما در نظر گرفته خواهد شد که قطعا بسیار مقرون به صرفه تر از قیمت های موجود در بازار خواهد بود.

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]