مقدمه

در این گفتار برآنیم بهترین پارچه فاستونی را از لحاظ ترکیب، کیفیت و مورد مصرف با هم بررسی کنیم. یافتن بهترین نوع پارچه فاستونی برای شما هدف نهایی ماست. در ادامه مقاله آشنایی با بهترین پارچه فاستونی همراه بازاربزازی باشید.

 

کیفیت پارچه فاستونی با چه معیاری سنجیده می‌شود؟

پارچه‌های فاستونی در دنیا به‌دلیل داشتن پشم در ترکیب خود معروف و پرطرفدار هستند. هرچه درصد پشم بیشتری داشته باشند ظریف‌تر و گران‌قیمت‌تر و باکیفیت‌تر هستند. در کشور ما پارچه‌های فاستونی با ترکیب‌های ۴۵، ۳۵، ۲۰ و ۱۰ درصد پشم تولید می‌شوند. هرچه درصد پشم پارچه فاستونی بالاتر باشد ظرافت و کیفیت آن بیشتر و قیمت آن بالاتر می‌رود.

ترکیب ۴۵/۵۵ پارچه فاستونی که دارای ۴۵ درصد پشم و ۵۵ درصد ترویرا است، ترکیبی خوش‌نام و پرطرفدار بین مصرف‌کنندگان پارچه فاستونی در ایران است. پارچه‌های فاستونی با درصد پشم کمتر قیمت مناسب‌تر و ظرافت کمتری دارند. گرچه هر یک از این پارچه‌ها وقتی در مورد مصرف مناسب خود استفاده شوند بهترین نتیجه را به دست خواهند داد.

اتفاق نظر اهل فن بر این است که تعیین بهترین پارچه‌ی فاستونی برای شما به نیاز و مورد مصرف شما بستگی دارد. پارچه‌های فاستونی با ترکیب پشم ترویرا با آنکه مرغوب‌ترین نوع پارچه‌ی فاستونی هستند اما پیشنهاد همیشگی ما به شما نیستند.

امروزه پارچه‌های شبه فاستونی نیز روانه بازار شده‌اند که از نظر ظاهری شبیه فاستونی‌های پشم/ترویرا هستند. اما از الیاف پشم مصنوعی و پلی استر در بافت خود بهره برده‌اند، این پارچه‌ها در کنار دوام بیشتر و قیمت مناسب‌تر همچنان کیفیت بافت، ثبات رنگ، اتوپذیری خوب و ایست زیبای پارچه‌های فاستونی را دارند. پارچه‌ها فاستونی لاکرادار یا کشی دیگر عضو خانواده فاستونی‌ها هستند که به‌دلیل داشتن خاصیت کشسان مناسب کت و شلوار و دامن‌های اندامی و خصوصا مانتوهای زنانه هستند.

 

اشنایی با بهترین پارچه فاستونی

 

چه پارچه‌ی فاستونی مناسب شماست؟

قبل از خرید پارچه فاستونی با خود فکر کنید که لباس حاصل از این پارچه را بیشتر در کجا، چه زمان، چه فصل و چه مدت می‌خواهید به تن کنید؟

پاسخ هر یک از پرسش‌های بالا راهنمای خرید شما خواهد بود.

 

پارچه فاستونی مناسب کت و شلوار رسمی یا دامادی کدام است؟

کت و شلوار رسمی باید مناسب چهارفصل باشد. چرا که مناسبات و جلسات فصل خاصی ندارند و از سوی دیگر باید پارچه‌ای خوش‌دوخت و در مقابل چروک مقاوم داشته باشد. پیشنهاد ما به شما در این مورد حتما پارچه‌های فاستونی ۴۵/۵۵ پشم ترویرا شرکت‌های جامعه و مطهری هستند.

 

مهم‌ترین خصیصه‌ای که پارچه‌ی کت و شلوار رسمی یا دامادی شما باید داشته باشد، لطافت و ظرافت و ایست خوب به هنگام دوخت و برگشت‌پذیری عالی از چروک است. بیایید یک به یک به بررسی این موارد بپردازیم.

  • لطافت و ظرافت: کت و شلواری که در مهمانی، عروسی، همایش یا نشست‌های کاری رسمی بر تن می‌کنید، باید لطیف باشد تا در ساعات طولانی مجلس یا جلسه‌ی کاری، شما را خسته نکند. زیاد سنگین یا گرم نباشد، چرا که نباید کت خود را درآورید و شکل رسمی استایل خود را بر هم بزنید. فاستونی‌های پشم ترویرا ۴۵/۵۵ بر اثر مراحل فینیش و تکمیل متنوع بسیار لطیف و ظریف هستند و ساعات طولانی استفاده از آن‌ها هیچ خستگی یا گرمازدگی در بدن شما ایجاد نمی‌کند.
  • ایست خوب به هنگام دوخت: پارچه‌ای که برای لباس رسمی انتخاب می‌کنید باید ایست خوب و کافی به هنگام دوخت داشته باشد. چرا که باید قالب تن شما و شکیل بایستد. خط پایین کت باید کاملا صاف و یقه‌ی آن بدون چروک باشد، تا جلوه‌ای زیبا و مناسب در بدن شما بیابد. پارچه‌های فاستونی پشم ترویرا در عین ظرافت ایست عالی به هنگام دوخت دارند و محبوب اهل فن هستند.
  • برگشت‌پذیری عالی از چروک: جلسات کاری، سمینارها و جشن‌ها اغلب مجالسی طولانی هستند که حضار می‌باید در استایلی رسمی حضور یابند و ساعاتی گاه طولانی بنشینند. پس از گذراندن یک نشست چند ساعته‌ی کاری یا سمینار، پارچه‌های فاستونی پشم ترویرا در کنار اتوپذیری خوبی که دارند، زود چروک نمی‌شوند و برگشت‌پذیری عالی از چروک دارند. پس از گذراندن یک جلسه‌ی طولانی کت و شلوار شما همچنان صاف و مرتب بر تن شما خودنمایی می‌کند اگر انتخاب شما فاستونی مناسب کت و شلوار رسمی باشد.

 

اگر کارمند شرکت یا بانک هستید یا برای استفاده‌ی روزمره به دنبال یافتن بهترین پارچه‌ی فاستونی برای شما کدام است؟

اگر شغل شما به گونه‌ای است که تعامل بالایی با مشتری یا همکاران خود دارید و زیاد نشست و برخاست می‌کنید یا برای استفاده‌ی طولانی مدت در محل کار و مترو و تاکسی و… می‌خواهید شلوار، مانتو یا کت و شلوار تهیه کنید، بهتر است از پارچه‌های فاستونی ترویرا ویسکوز یا پلی استر ویسکوز استفاده نمایید. این ترکیبات پارچه فاستونی یا اصطلاح شبه فاستونی دوام بیشتری در مقابل سایش و استفاده‌ی طولانی مدت دارند و خصوصا برای شلوارهای روزمره و خارج از منزل بسیار مناسب هستند.

پارچه‌های فاستونی ترویرا ویسکوز در ظاهر تفاوت چندانی با پارچه‌های فاستونی پشم ترویرا ندارند و راه ساده‌ی تشخیص آن‌ها از هم این است که اگر تکه‌ی کوچکی (به اندازه‌ی ۱ سانتی‌متر در ۱ سانتی‌متر) از پارچه را با کبریت بسوزانید اگر پارچه جمع شد، ترویرا ویسکوز است و اگر بوی موی کز خورده از آن به مشام رسید و جمع نشد پشم ترویرا است. راه دیگر تشخیص این است که ساییدن پارچه‌ی ترویرا ویسکوز کمی صدای خش خش ایجاد می‌کند اما پشم ترویرا لطيف‌تر است و ساییدن آن صدایی ایجاد نمی‌کند.

 

برای دوخت کت، دامن یا شلوار اندامی چه پارچه‌ی فاستونی بهتر است؟

پارچه‌های فاستونی پشم ترویرا و ترویرا ویسکوز کشسان نیستند و برای دوخت کت، شلوار یا دامن اندامی مورد استفاده قرار نمی‌گیرند. اینجا نوعی از پارچه‌ی فاستونی به میدان می‌آید که غیر از الیاف پلی استر ویسکوز از الیاف لاکرا هم در ترکیب خود بهره می‌برد. این نوع از پارچه فاستونی که تولید کارخانجات کوکما در کشور عزیزمان است، در کنار استفاده از طرح‌های روز دنیا تحت لیسانس ترکیه با تولید فاستونی‌های کشی پارچه‌ای بسیار باکیفیت، بادوام و مناسب لباس‌های اندامی خصوصا شلوارهای زنانه در گستره‌ای متنوع از طرح و رنگ به بازار عرضه کرده است. در این میان پارچه‌های بِزاَیاغ یا دوبرکش کوکما که خاصیت کشسان در عرض و طول پارچه را دارا هستند طرفداران بسیاری یافته‌اند.

 

بهترین پارچه‌ی فاستونی زمستانه چه پارچه‌ای است؟

برای دوخت کت و شلوار یا کت و دامن زمستانه بهتر است، از پارچه‌های با گرماژ بالا استفاده نمایید. پارچه‌های فاستونی چهارفصل اغلب در محدوده‌ی وزنی ۳۰۰ گرم قرار دارند. یعنی یک متر از این پارچه به عرض ۱۵۰ سانتیمتر، ۳۰۰ گرم وزن دارد.

پارچه‌های فاستونی که گرماژ بین ۳۳۰ تا ۴۳۰ گرم دارند ضخیم ترهستند و مناسب فصل پاییز و زمستان هستند. اضافه کردن جلیقه به کت و شلوار زمستانه گرمای بیشتری به بدن شما می‌دهد همینطور اگر از ژیله بافتنی روی پیراهن خود استفاده کنید. استفاده از پارچه چهارخانه برای کت و پارچه ساده یا فیلافیل یا سوزنی برای شلوار، ترکیب جذاب دیگری است که در فصل رنگارنگ پاییز طرفدار بسیار دارد.

 

اشنایی با بهترین پارچه فاستونی

 

بهترین پارچه‌ی فاستونی برای فصل تابستان کدام است؟

پارچه‌های فاستونی که بین ۲۵۰ تا ۳۰۰ گرم وزن دارند، بسیار ظریف و سبک و مناسب فصول گرم سال، بهار و تابستان هستند. گرماژ پارچه‌های فاستونی ما در جدول مشخصات هر محصول نوشته شده و کار انتخاب را بر شما راحت می‌نماید.

گرچه پارچه‌های فاستونی پشم ترویرا به دلیل خاصیت هم‌دمایی طبیعی الیاف پشم در تابستان خنک و در زمستان گرم هستند و پارچه‌هایی چهارفصل هستند. می‌توانید کت خود را از پارچه پشم ترویرا و کت را از ترویرا ویسکوز تهیه کنید، تا هم از خنکی پارچه فاستونی پشم/ترویرا بهره ببرید هم از دوام فاستونی ترویرا/ویسکوز.

 

کلام آخر

تنوع بالای طرح و رنگ‌های پارچه‌های فاستونی در بازاربزازی بهترین امکان برای شماست تا به راحتی جنس، طرح و رنگ مناسب مصرف خود را انتخاب کنید و با خیال آسوده از ضمانت کیفیت، اصالت و قیمت کالا خرید کنید.

بازاربزازی با ارائه دست اول محصولات کارخانجات معتبر و خوش‌نام تولیدکننده فاستونی در ایران، چون پارچه مطهری، پارچه جامعه و پارچه کوکما، به عنوان سفارش‌دهنده اصلی و پخش‌کننده دست اول محصولات این کارخانجات، ضمانت اصالت، کیفیت و قیمت محصولات این کارخانجات را به مشتریان خود نوید می‌دهد تا با خیال آسوده بهترین پارچه فاستونی را با بهترین قیمت به هر متراژ که نیاز دارند در کمترین زمان، آنلاین خریداری نمایند و هرجا که مایل باشند، تحویل بگیرند.

طرح‌های اختصاصی سفارشی بازاربزازی مزیت دیگری است که مشکل‌پسندان و صاحبان سلیقه خاص به دنبال آن‌ هستند. طرح‌هایی که مخصوص بازاربزازی تولید می‌شوند.

همراه شماییم…

حس خاص متفاوت بودن را با ما تجربه کنید.

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]