مقدمه

در این نوشتار بر آنیم تا با تعریف لباس فرم یا لباس متحدالشکل و موارد مصرف آن و پارچه‌های مناسب لباس‌های فرم گوناگون به شما کمک کنیم. با خواندن مقاله‌ی پارچه لباس فرم بازاربزازی می‌توانید بهترین پارچه لباس فرم را برای خود انتخاب نمایید.

 

لباس فرم چیست؟

لباس فرم یا لباس متحدالشکل، لباسی است که کارمندان یا اعضای یک شرکت یا سازمان یا بانک یا موسسات آموزشی و مدارس در ساعات حضور خود در محل کار یا تحصیل بر تن می‌کنند. شکل، طرح و رنگ یکسانی دارند. طرح و رنگ لباس فرم توسط شرکت یا موسسه مورد نظر تعیین می‌شود.

 

چگونه طرح، رنگ و مدل مناسب لباس فرم سازمان، شرکت یا ارگان خود را انتخاب نماییم؟

انتخاب طرح و جنس لباس فرم در هر سازمان، شرکت یا موسسه‌ای با دقت و وسواس زیادی صورت می‌گیرد و از تصمیمات مهم مدیران ارشد هر مجموعه‌ای است. لباس فرم اعضا و کارکنان شرکت و موسسه اولین برخورد دیداری هر مراجعی به شرکت و موسسه‌ی مربوط را در کنار فضاسازی داخلی شرکت رقم می‌زند. از این رو در بحث مارکتینگ و برندسازی جایگاه خاصی دارد. به‌عنوان مثال امروزه لباس مهمانداران و پرسنل پرواز شرکت‌های هواپیمایی به مانند لوگو و آرم آن شرکت هواپیمایی ارزش و اهمیت دارد. در سالن پروازهای بین المللی شناختن پرسنل پرواز شرکت‌های مختلف از روی رنگ و فرم لباس آن‌ها مقدور و میسر است و برای مسافران و بینندگان جالب توجه و جذاب است.

 

پارچه لباس فرم

 

لباس فرم گذشته از ایجاد جلوه‌ی ظاهری و آراستگی و زیبایی محیط کار به مراجعین کمک می‌کند به سرعت پرسنل و مسئولین هر بخش را بیابند. این موضوع در محیط‌هایی که تنوع کادر بالا دارند مانند بیمارستان‌ها اهمیت بیشتری می‌یابد. شما در محیط بیمارستان تنها با دیدن لباس فرم می‌توانید مسئولیت و وظیفه‌ی شخص را دریابید. اینکه جزو پرسنل حفاظتی است یا خدماتی، پرستار است یا پزشک یا پرسنل اتاق عمل یا مسئول پذیرایی یا امور مالی، همه به‌راحتی از رنگ و فرم لباس فرم افراد شناخته می‌شوند.

 

چه پارچه‌ای مناسب لباس فرم من است؟

نکته‌ی بسیار مهمی که در محیط‌های کاری رسمی و آموزشی و خدماتی در مورد لباس فرم وجود دارد، جنس پارچه‌ی آن است. هر یک از موقعیت‌های بالا به تناسب نوع کار و فعالیت خود به نوع خاصی از لباس نیاز دارند تا بیشترین راحتی و تناسب را با محیط کار خود داشته باشند.

لباس فرم پرسنل بخش خدمات می‌باید پارچه‌ای راحت و با ضخامت متوسط داشته باشد تا هم امکان فعالیت بدنی را به‌راحتی فراهم کند و هم قابل شست‌وشو در دفعات مکرر در هفته باشد.

لباس فرم مدارس باید در عین راحتی چهارفصل، مقاوم در برابر چروک باشد تا هنگام نشستن طولانی در ساعات تحصیل پشت میز و نیمکت و پس از شست‌وشوی مکرر چروک نشود. در عین حال گرم و ناراحت نباشد.

لباس فرم کارمندان بانک، موسسات مالی و شرکت‌های تجاری باید خوش‌دوخت، خوش‌ایست، از لحاظ جنس پارچه بسیار مرغوب و با جلوه‌ی زیبا و خوش‌اتو باشد. تا نهایت آراستگی ظاهری را در محیط ایجاد نماید.

پس پارچه‌ی مناسب لباس فرم بسته به شغل و نوع فعالیت و محیط کار شما متفاوت است.

 

پارچه مناسب لباس فرم مدارس

پارچه‌ی مناسب لباس فرم دخترانه و پسرانه متفاوت است. لباس فرم مدارس دخترانه اغلب مانتو و شلوار یا سارافون و بلوز و شلوار است. لباس فرم مدارس پسرانه اغلب بلوز شلوار یا کت و شلوار است.

در کل لباس فرم مدارس باید بادوام، خوش‌اتو، مقاوم در برابر سایش و در عین حال راحت باشد و به‌اصطلاح به پوست بدن اجازه‌ی تنفس بدهد.

پارچه‌های کتان از نظر سازگاری با پوست بسیار مناسب‌ هستنند اما هنگام شست‌وشو و اتوکشی و نگهداری اتو، عملکرد مناسبی ندارند.

پارچه‌های صد در صد پلی استر یا نایلون دوام و مقاومت بالایی دارند اما به پوست اجازه‌ی تنفس نمی دهند. از این رو خصوصا در روزهای گرم سال که در کشور ما زیاد هستند، شخص را کلافه می‌کنند.

بهترین انتخاب، انتخاب پارچه‌ا‌ی است که از ترکیب الیاف مصنوعی و طبیعی مانند پنبه یا پشم تهیه شود تا هم دوام و اتوپذیری بالا داشته باشد هم از خواص الیاف طبیعی بهره ببرد.

 

پارچه لباس فرم دخترانه

پارچه مناسب لباس فرم دخترانه

لباس فرم مدارس دخترانه بیشتر به صورت مانتوشلوار و در مقاطع پایین‌تر مانند پیش‌دبستان و دبستان به صورت سارافون بلوز شلوار است. پارچه‌ای که بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد، تترون یا ترگال است.

ترگال با تنوع رنگ و طرح بالا و ضد چروکی و در عین حال قیمت مناسب آن انتخاب مناسبی برای یونیفرم‌های دخترانه خصوصا در سنین دبستان است.

در سطوح بالاتر تحصیلی توانایی بچه‌ها در مراقبت و نگهداری یونیفرم‌شان افزایش پیدا می‌کند. تمایل به زیبایی و آراستگی بیشتر دارند می‌رود. بهتر است در تهیه‌ی یونیفرم‌های دخترانه سراغ پارچه‌های باکیفیت‌تری چون فاستونی برویم.

پارچه‌های فاستونی خوش‌دوخت، خوش‌ایست و خوش‌اتو هستند. ترکیب الیاف پلی استر با پشم طبیعی، لباس تهیه شده از آن‌ها را به لباسی چهارفصل و راحت تبدیل می‌نماید. گذشته از آن برگشت‌پذیری عالی پارچه‌های فاستونی از چروک و دوام بالای آن‌ها در برابر سایش و تول نشدن نقاط قوت دیگر پارچه‌های فاستونی هستند که اهمیت بالایی دارند.

پارچه‌های فاستونی لاکرادار یا کشی محصول شرکت کوکما از دیگر انتخاب‌های مناسب یونیفرم‌های دخترانه است. قابلیت کشسانی این پارچه‌های فاستونی در کنار دوام و کیفیت بالای آن‌ها نتیجه‌ی مطلوبی هنگام استفاده به شخص می‌دهد. راحتی شلوارهای حاصل از پارچه‌های کشی برای خانم‌ها که از کمربند برای بستن کمر شلوار استفاده نمی‌کنند و مدل‌های اندامی را بیشتر می‌پسندند، قابل توجه است.

نکته‌ی مهم دیگر پارچه‌های فاستونی تنوع طرح‌های آن‌هاست. ترکیب طرح‌های چهارخانه، جودون و سوزنی با پارچه‌های ساده‌ی هماهنگ با آن‌ها، به شما امکان تولید و سفارش مدل‌های جذاب و متنوعی می‌دهد که بیشتر مناسب روحیه جوان و شاداب دختران نوجوان است.

پارچه مناسب لباس فرم پسرانه

یونیفرم برخی مدارس پسرانه در مقاطع پیش‌دبستان و دبستان، یونیفرم کوتاهی است که به همراه شلوار تهیه می‌شود. پارچه‌ی مناسب و متداول این سبک یونیفرم اغلب پارچه‌ی تترون یا ترگال است.

در مقاطع بالاتر پیراهن شلوار یا کت و شلوار مرسوم‌تر و معمول‌تر است. شلوارهای مردانه یا کت و شلوارهایی که به‌عنوان لباس متحدالشکل دانش‌آموزان پسر در مقاطع متوسطه و پیش‌دانشگاهی استفاده می‌شوند از پارچه‌های فاستونی تهیه می‌شوند.

پارچه‌های فاستونی پشم ترویرا؛ ایست عالی، دوام رنگ و کیفیت بالا، اتوپذیری خوب و برگشت‌پذیری بسیار خوب از چروک دارند. علاوه بر آن الیاف پشم طبیعی با نگه‌داشتن مولکول‌های هوا در بین تار و پود خود امکان تبادل دمایی طبیعی به پوست می‌دهند و پارچه‌هایی چهارفصل راحت هستند. البته ظرافت پارچه‌های پشم ترویرا نکته‌ی مهمی است که در تهیه‌ی شلوار باید به آن توجه داشت. بهتر است در یونیفرم‌های کت و شلوار، دو شلوار برای هر دانش آموز در نظر گرفته شود، چرا که شلوار استفاده‌ی بیشتر و اصطکاک محیطی بالاتری را تجربه می‌کند.

مدارسی که دوام بالاتر و قیمت مناسب‌تر پارچه اولویت آن‌هاست؛ استفاده از انواع ترویرا ویسکوز و پلی استر ویسکوز را ترجیح می‌دهند. چوم دوام بیشتر و قیمت کمتری در مقایسه با فاستونی‌های پشم ترویرا دارند اما راحتی دمایی و خواص طبیعی الیاف پشم در آن‌ها وجود ندارد.

طرح‌های اختصاصی پارچه‌های فاستونی بازاربزازی و قیمت تضمینی ارائه شده‌ی محصولات ما در فروش عمده و متری که قیمت کف بازار در هر دو قسمت خرده و عمده‌فروشی است بهترین کمک به شما هنگام انتخاب و خرید پارچه لباس فرم است.

 

پارچه لباس فرم پسرانه

پارچه مناسب لباس فرم بانک‌ها

لباس فرم کارمندان بانک باید هم مناسب کت و شلوار مردانه باشد و هم مانتوشلوار زنانه. مسلما اگر پارچه‌ی انتخابی لباس فرم کارمندان خانم و آقا یکسان باشد، زیبایی و جذابیت بیشتری ایجاد می‌نماید. میان انواع پارچه‌های موجود پیشنهاد ما به شما پارچه‌ی فاستونی است که انتخاب اول و اصلی بسیاری از بانک‌های بزرگ کشور است.

ترکیب پشم ترویرا و طرح‌های دیپلمات از انواع پرکاربرد و پرطرفدار بانک‌ها در تهیه‌ی لباس فرم کارکنانشان است. دوام رنگ و تلالو و ایست زیبای پارچه‌های فاستونی و اتوپذیری بالا، زود چروک نشدن و برگشت‌پذیری عالی از چروک عوامل مهمی هستند. موجب آراستگی و زیبایی فوق العاده‌ای در کت و شلوار و مانتو شلوارهای کارمندان می‌شوند.

به جا و مناسب است که در کنار کت‌ها و مانتوهای پشم ترویرا دو شلوار برای هر کارمند در نظر گرفته شود تا لطافت پارچه‌های فاستونی منجر به سالم ماندن کت و از بین رفتن شلوار در استفاده‌های طولانی و مکرر نشود.

پارچه‌های ترویرا ویسکوز یا پلی استر ویسکوز  هم انتخاب‌های مناسبی برای لباس متحدالشکل کارمندان هستند. گرچه راحتی دمایی و چهارفصل بودن پارچه های پشم ترویرا را ندارند اما دوام بالا، قیمت مناسب، اتوپذیری خوب و مقاومت رنگ و کیفیت این پارچه‌ها در برابر سایش و شست‌وشو از نقاط قوت بسیار مهم آن‌هاست.

 

پارچه لباس فرم

لباس فرم شرکت‌ها

بسیاری از موسسات و شرکت‌ها برای کارمندان و پرسنل خود اقدام به تهیه‌ی لباس فرم یک شکل می‌کنند. لباس فرم باید لباسی رسمی و مناسب محل کار و جلسات کاری باشد. از این رو با هر مدل و هر پارچه‌ای تهیه نمی‌شود. پارچه‌ی لباس فرم شرکت باید از نوعی انتخاب شود لباس مردانه‌ و لباس زنانه‌ی دوخته شده از آن زیبا و شکیل باشد.

اگر از یک جنس پارچه در تهیه‌ی لباس فرم کارمندان خانم و آقا استفاده کنید؛ هم به نتیجه‌ی جذاب‌تر و چشم‌نواز ی می‌رسید هم برای سِت کردن رنگ و طرح پارچه‌ی کت و شلوار یا مانتو و شلوار پرسنل به دردسر نمی‌افتید.

پارچه‌های فاستونی در انواع پشم ترویرا، ترویرا ویسکوز و پلی استر ویسکوز قابل استفاده برای دوخت لباس متحدالشکل پرسنل شرکت یا موسسه‌ی متبوع شما هستند. کافی است اولویت‌های خود را تعیین کنید.

پارچه‌های پشم ترویرا از خواص طبیعی الیاف پشم بهره‌منداند و راحتی چهارفصل به پرسنل شما می‌دهند و قیمت بالاتری دارند. پارچه‌های ترویرا ویسکوز و پلی استر ویسکوز قیمت پایین‌تر و دوام بالاتری دارند اما راحتی دمایی پارچه‌های پشم ترویرا را ندارند.

امروزه بسیاری از شرکت‌ها علاقه‌مند به استفاده از کت‌ها و مانتوهای اندامی و جذب هستند. در این صورت بهتر است از پارچه‌های فاستونی لاکرادار یا کشی استفاده نمایند. این پارچه‌ها در کنار کیفیت پارچه‌های فاستونی در ثبات رنگ و کیفیت و دوام بالا و مقاومت در برابر تول شدن و سایش و اتوپذیری عالی، قابلیت کشسان هم دارند. موجب میسر شدن تهیه‌ی انواع کت و شلوار و مانتوی اندامی می‌شود.

 

کلام آخر

بازار بزازی با ارائه‌ی دست اول انواع پارچه‌ی فاستونی از تولیدکنندگان مطرح و خوشنام داخلی با قیمت پایه‌ی بازار در بخش عمده و خرده‌فروشی، خریدی راحت، پرسود و مطمئن را به شما نوید می‌دهد.

پارچه‌های فاستونی با ترکیب‌های مختلف در بافت‌ها و طرح‌های متنوع نظیر پارچه گاباردین، پارچه فیلافیل، پارچه جودون، پارچه فاستونی سوزنی، پارچه دیپلمات، پارچه فاستونی کشی و پارچه فاستونی چهارخانه تولید می‌شوند.

اگر به دنبال تهیه پارچه برای لباس فرم شرکت، موسسه یا ارگان خاصی هستید، یعنی باید پارچه‌ای که انتخاب نموده‌اید را در متراژ بالا تهیه نمایید تا به تعداد پرسنل و کادر موسسه یا شرکت مورد نظر لباس فرم تهیه شود، پس خرید به قیمت عمده و پایین‌ترین قیمت ممکن یکی از اصول اساسی خرید شماست.

بازاربزازی به‌عنوان عامل فروش اصلی برندهای مطهری ،جامعه و کوکما با ارائه قیمت عمده و پایه بازار به شما و در کنار تامین هر متراژ مورد نیاز مشتری از دنیای متنوع طرح و رنگ محصولات سفارشی خود، بهترین و به‌صرفه‌ترین فروش عمده انواع پارچه فاستونی را به شما نوید می‌دهد.

حس خاص متفاوت بودن را با ما تجربه کنید.

همراه شماییم…

بازاربزازی

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]