برترین دانشگاه‌های طراحی لباس در سطح جهان – بخش دوم

بازاربزازی در بخش اول از این سری مقاله ویژگی‌ها و شرایط دانشگاه‌های معتبر در پاریس مثل ESMOD، Ecole de la Chambre Syndicale، Paris College of Art را مورد بررسی قرار داد. در ادامه با مقاله‌ی برترین دانشگاه‌های طراحی لباس در سطح جهان – بخش دوم با ما همراه شوید تا با بهترین دانشگاه‌های موجود در نیویورک و لندن آشنا شوید.

 

برترین دانشگاه‌های طراحی لباس نیویورک

نیویورک همواره جزو یکی از چهار شهر پایتخت مد و فشن می‌باشد، که گاها رتبه اول را به پاریس واگذار کرده است. همه می‌دانیم که شهر نیویورک همیشه از هر لحاظی مرکز فرهنگ در تمام جهان بوده به‌ویژه وقتی صحبت از مد در میان است چشم‌های همه به سوی نیویورک متمرکز می‌گردد.

نیویورک نیز مثل شهر پاریس جایگاه تعداد زیادی از بهترین و معتبرترین دانشگاه‌های طراحی لباس و مد در سطح جهان است. موسساتی چون مدرسه طراحی پارسونز، موسسه فناوری مد FIT و دانشکده طراحی پرت و … . به‌علاوه این شهر خاستگاه مشهورترین طراحان مد جهان بوده که هم‌اکنون نیز در آنجا زندگی می‌کنند. از جمله این طراحان مشهور می‌توان به رلف لورن، دونا کاران، مارک جیکوبز، تام فورد، ورا ونگ، بتسی جانسون، کارولینا هررا، جیسون وو، توری برچ، بیل بلاس، آیزاک میرزاحی، جفری بین و نارسیسکو رودریگر اشاره کرد.

ناگفته نماند که یکی از بزرگترین فشن شوها در دنیا در هفته مد نیویورک هر ساله در فوریه و سپتامبر برگزار می‌شود. این فشن شو از سال 1943 شروع به‌کار کرده است و هم‌اکنون نیز جزو بهترین فشن شوهای دنیا محسوب می‌شود.

 

ویژگی‌ها و شرایط دانشگاه طراحی لباس Parsons

دانشگاه Parsons یکی از بهترین دانشگاه‌های مد و فشن جهان به حساب می‌آید و برنامه‌های مختلفی در حوزه طراحی مد، مطالعات فشن و بازاریابی مد را در اختیار دانشجویان خود قرار می‌دهد.

هزینه تحصیل در دانشگاه Parsons برای دانشجویان هر سال 49844 دلار آمریکا در نظر گرفته می‌شود. اما در کنار آن باید هزینه‌هایی جهت خدمات دانشجویی تقریبا 200 دلار برای هر ترم نیز بپردازند. دانشگاه Parsons علاوه بر داشتن فهرست بسیار چشمگیر برای فارغ‌التحصیلان، بر حفظ روابط خود با دانشجویان قدیمی نیز تمرکز زیادی می‌کند. به‌همین علت این دانشگاه تلاش کرده است تا با دونا کاران و پرونزا شولر دوره‌ها و کارگاه‌های مختلف برگزار نماید.

از بین فارغ‌التحصیلان دانشگاه Parsons نام افرادی چون تام فورد، ماریا کورنجو، نارسیسو رودریگر، مارا هافمن، الکساندر ونگ و ویلی اسمیت به چشم می‌خورد. همچنین اکثر فارغ‌التحصیلان آن در صنعت مد و فشن درحال فعالیت هستند و چشم‌انداز قوی شغلی نیز دارند.

 

برترین دانشگاه های طراحی لباس در سطح جهان – بخش دوم

 

ویژگی‌ها و شرایط دانشگاه طراحی لباس FIT

موسسه فناوری مد و طراحی لباس FIT توسط بعضی از افراد به‌عنوان MIT در دنیای مد شناخته شده است. دانشگاه FIT برنامه‌های تحصیلی گوناگونی در زمینه طراحی مد و لباس، تجارت، بازاریابی، تصویر‌سازی و استایل ارائه می‌نماید.

موسسه فناری مد FIT در سال 1944 تاسیس شده است. به‌طور کلی 8846 دانشجو داشته است که در بین آن‌ها نام افرادی چون کارولینا هررا، کلوین کلاین و مایکل کورس چشم انداز می‌باشد. دانشجویان مقطع لیسانس که ساکن نیویورک‌اند برای هر ترم باید 3435 دلار و دانشجویان خارج از ایالت باید 10396 دلار پرداخت کنند.

شایان ذکر است که این دانشگاه یک مجموعه سخنرانی و موزه نیز دارد که توسط مورخ مشهور مد والری استیل اداره می‌شود.

 

برترین دانشگاه های طراحی لباس در سطح جهان – بخش دوم

 

برترین دانشگاه‌های طراحی لباس لندن

یکی از قطب‌های حوزه مد و فشن در شهر لندن که پایتخت جهان نیز هست، قرار دارد. این شهر خاستگاه تعداد زیادی از خارق‌العاده‌ترین طراحان فشن مثل استلا مک کارتنی، الکساندر مک کوئین، مری کوانت، جان گالیانو، ویوین وست وود و کریستوفر کین به‌حساب می‌آید.

همچنین لندن خانه برترین دانشگاه‌های مد و فشن نیز می‌باشد. یکی از معتبرترین و مشهورترین دانشگاه‌های طراحی لباس در لندن دانشگاه سنترال سنت مارتینز می‌باشد. از دیگر موسسات معتبر و معروف لندن می‌توان به London of Fashion ، دانشگاه کینگستون، شعبه لندن Istituto Marangoni ، دانشگاه وست مینستر و رویال کالج هنر اشاره کرد.

ناگفته نماند که یکی از بزرگ‌ترین فشن شوهای بزرگ در دنیا از سال 1984 توسط شورای مد بریتانیا در این کشور برگزار می‌گردد. این رویداد هرساله در ماه فوریه و سپتامبر برگزار می‌شود و توانسته بزرگ‌ترین و معتبر‌ترین خانه‌های مد جهان را جذب کند.

 

ویژگی‌ها و شرایط دانشگاه طراحی لباس Central Saint Martins

دانشگاه سنترال سنت مارتینز جزو برترین دانشگاه‌های طراحی لباس جهان قرار داردد که بخشی از دانشگاه هنر لندن یعنی UAL می‌باشد. در دانشگاه سنترال سنت برنامه‌های تحصیلی متفاوتی در حوزه طراحی مد و فشن، پارچه و جواهرات برای دانشجویان تدارک دیده می‌شود.

این دانشگاه تا حد زیادی توسط دولت تامین می‌گردد که برای دانشجویان با استعداد در تمامی حوزه‌های اجتماعی در دسترس قرار گرفته است. سنترال سنت مارتینز کادر آموزشی شناخته شده و بین المللی همچون پروفسور لوئیز ویلسون دارد.

هزینه تحصیل برای دانشجویان مقطع کارشناسی که در بریتانیا و اتحادیه اروپا ساکن‌اند سالانه حدود 950 پوند و برای دیگر دانشجویان بین المللی 19930 پوند در سال در نظر گرفته شده است.

 

برترین دانشگاه های طراحی لباس در سطح جهان – بخش دوم

 

ویژگی‌ها و شرایط دانشگاه طراحی لباس London College of Fashion

دانشگاه برتر دیگر کالج فشن لندن می‌باشد. در این کالج طیف گسترده‌ای از دوره‌های برجسته و کاربردی مد ارائه می‌گردد و در زمینه‌های مختلفی چون بازاریابی مد، روزنامه‌نگاری، خرید و تجارت، برنامه‌های زیبایی، میکاپ، نقد مد و دوره‌های تخصصی در زمینه طراحی کفش و اکسسوری برنامه‌های تحصیلی اجرا می‌کند.

این دانشگاه مانند سنترال سنت مارتینز نیز جزو UAL است و شهریه‌های یکسانی را در نظر می‌گیرد. برجسته‌ترین افرد از بین 5000 فارغ‌التحصیلان این کالج می‌توان جیمی چو و روپرت ساندرسون را نام برد.

 

برترین دانشگاه های طراحی لباس در سطح جهان – بخش دوم

 

ویژگی‌ها و شرایط دانشگاه طراحی لباس Royal College of Art

کالج سلطنتی هنر رویال دارای طیف وسیعی از رشته‌های هنری و طراحی می‌باشد که دانشجویان بسیار کمی را در شعب خود پذیرا می‌شود.

شهریه‌ی دانشگاه هنر رویال برای دانشجویان در مقایسه با دو دانشگاه قبلی بسیار بیشتر است. سالانه حدود 34 هزار پوند می‌باشد. دانشجویان فارغ‌التحصیل امکان این را دارند که در بعضی از بزرگ‌ترین خانه‌های مد دنیا مثل شرکت‌های پردا، لویی ویتون، ژیوانشی و بربری فعالیت کنند و تجربه‌های کافی کسب کنند.

از جمله فارغ‌التحصیلان مشهور این دانشگاه می‌توان به Philip Treacy، Ossie Clark ، Zandra Rhodes اشاره نمود.

 

برترین دانشگاه های طراحی لباس در سطح جهان – بخش دوم

 

کلام آخر

بازاربزازی در بخش دوم از سری مقالات معرفی برترین دانشگاه‌های طراحی لباس در سطح؛ جهان ویژگی‌ها و شرایط دانشگاه‌های نیویورک همچون Parsons و FIT و دانشگاه‌های لندن مثل Central Saint Martins و London College of Fashion و Royal College of Art را مورد بررسی قرار داد.

توصیه می‌کنیم اگر قصد ادامه تحصیل در زمینه طراحی لباس دارید در بخش آخر نیز ما را همراهی کنید تا به طور کامل با دانشگاه‌های برتر دنیا آشنا شوید.

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]