آیا تا به حال به معیارهای تشخیص کت و شلوار خوب و مناسب فکر کرده اید؟ هنگام انتخاب کت و شلوار رسمی خود چه ملاک هایی را در نظر می گیرید. اگر مشخصات و ویژگی های کت و شلوار نامناسب و نامرغوب را بشناسید آنگاه تشخیص راحت تری برای خرید کت و شلوار مناسب و با کیفیت خواهید داشت. در این مقاله با بازاربزازی همراه شوید تا روش های تشخیص کت و شلوار نامناسب را یاد بگیرید. در این مقاله قصد داریم ده روش ساده و سریع را جهت تشخیص کت و شلوار نامناسب معرفی نمائیم.

بعضی از تولید کنندگان و دوزندگان کت و شلوارها برای کم کردن قیمت تمام شده و یا حتی بیشتر کردن سود نهائی، آیتم هایی را در تولیدات خود بکار می گیرند که علاوه بر کاهش دادن قیمت، از کیفیت محصول نیز کم می کنند. یکی از نقاط قوت یک خرید خوب و دلنشین قیمت به صرفه و مناسب جامعه اقتصادی است اما به هر بهایی این اتفاق خوشایند نخواهد بود. چنانچه پایین آمدن قیمت سبب تولید محصول بی کیفیتی گردد، آنگاه با این خرید بی کیفیت هم هزینه اضافی پرداخت کردید و هم نمی توانید از خرید خود بهره ببرید. بعلاوه به زودی مجبور خواهید شد خرید مجددی انجام دهید و متحمل پرداخت هزینه مضاعف گردید. به همین خاطر با تشخیص یک کار بی کیفیت، کمک شایانی در پس انداز و صرفه جویی  در وقت و کنترل و هزینه های خود خواهید شد. در ادامه روش های بسیار مفیدی را برای تشخیص کت و شلوار نامناسب در اختیارتان قرار خواهیم داد.

کت و شلوار مناسب را بشناسید!

دکمه های پلاستیکی ارزان قیمت

اگر دکمه های کت و شلواری که قصد خرید دارید بی دوام و شکننده باشد، یکی از نشانه های بی کیفیت بودن کل محصول و دیگر المان های آن  می باشد. توجه داشته باشید یک کت و شلوار مرغوب و مناسب دارای دکمه های صیقلی و بدون سطوح اضافی و ناصاف است.

کت و شلوار مناسب را بشناسید!

آسترهای کاغذی

آسترهای ارزان قیمت عموما از جنس پلی استر نامرغوب بوده و باعث تعریق زیاد در فرد می گردد؛ چراکه هوا را به خوبی رد و بدل نمی کند. این آسترها به هنگام حرکت به طور بدی خش خش کرده و به علت عدم اجازه تنفس در پارچه همواره بوی بسیار نا مطبوعی خواهند گرفت.

کت و شلوار مناسب را بشناسید!

الیاف

یکی از عوامل بسیار مهم در تولید یک کت و شلوار با کیفیت، نوع الیاف بکار رفته در آن است. پارچه های فاستونی نیز در دنیا به دلایل کیفیت بالا و ایستایی به عنوان اصلی ترین پارچه دوخت کت و شلوار شناخته شده اند. این پارچه ها ترکیب الیاف پشم طبیعی گوسفند و الیاف ترویرا اند. همانطور که می دانید الیاف پشم گوسفند به علت نگه داشتن مولکول های هوا بین منافذ خود به پوست اجازه تنفس می دهد. همین ویژگی سبب می شود پارچه های فاستونی در تابستان خنک و در زمستان گرم باشند و خاصیت هم دمایی داشته باشند. در مقابل الیاف مصنوعی بی کیفیت چنین خواصی نداشته و باعث خستگی و کلافگی فرد می شوند.

کت و شلوار مناسب را بشناسید!

سایز

کت و شلوارهای باکیفیت در سایزهای مختلفی به تولید می رسند و انواع سایزها را برای خرید افراد دارا می باشند. چراکه کت و شلوار لباس رسمی است که برعکس لباس راحتی به سه سایز کوچک، متوسط و بزرگ تقسیم نمی شود. کت و شلوارهای مرغوب در گستره وسیعی از سایزهای مورد نیاز به بازار عرضه می شوند تا پاسخگوی تمام نیازها شوند.

کت و شلوار مناسب را بشناسید!

خساست در پارچه های یدکی

بخش زیادی از قیمت یک کت و شلوار مربوط به بهای سه متر پارچه ای است که در تهیه آن مورد استفاده قرار می گیرد. لباس های بی کیفیت از پارچه های یدکی همانند پارچه زیر لبه ها که برای بلند کردن قد شلوار استفاده می شوند، پارچه های داخلی کمر شلوار کم خواهند کرد. بنابراین برای خرید کت و شلوار اگر دیدید در قسمت های یدکی و داخلی نیز میزان کافی پارچه بکار رفته است آن محصول با کیفیت و مرغوب خواهد بود.

صاف نشدن خطوط برگردان یقه

بخش سینه لباس کت که زاویه ها و محل دوخت یقه را به صورت فیزیکی مشخص می نماید، نقش بسیار مهمی در ماندگاری و خوش ترکیب بودن لباس دارد. بعلاوه یک لایه چسب نیز باید به طور دقیق چسبانده شود تا در زیبایی برگردان یقه تاثیر منفی نگذارد. این فاکتور نیز یکی دیگر از روش های تشخیص کت و شلوار باکیفیت از بقیه می باشد.

حباب های لایه ای چسب

وجود داشتن حباب ها به علت ذوب شدگی و بهم چسبیدگی لایه های چسب بوده است. چراکه در هنگام شست و شو در خشک شویی، مواد شوینده ها روی این چسبندگی ها تاثیر داشته و سبب ایجاد حباب می شوند. توجه کنید که لایه های چسب با کیفیت چنین مشکلاتی را نخواهند داشت.

حلقه آستین کوچک

یکی از نشانه های طراحی بد وجود حلقه های آستین کوچک می باشد که یکی از مدل های الگوی قدیمی و مدرسه ای است. این مدل امروزه بسیار بدقواره و نامتناسب به نظر می رسد و دامنه حرکتی افراد را نیز محدود می کند. همچنین حالت بال مانندی نیز ایجاد کرده که مدام لباس را بالا می کشد و از زیبایی آن می کاهد. بنابراین وجود حلقه آستین متناسب نیز علاوه بر ایجاد راحتی از نشانه های باکیفیت محصول می گردد.کت و شلوار مناسب را بشناسید!

خط تای ضخیم

یکی از بخش های مهم کت، برگردان یقه است که باید خط تای نرم شیبدار و سه بعدی داشته باشد تا سبب حجیم بودن و با دوام شدن یقه گردد. در کت های بی کیفیت برگردان یقه به سختی تا خورده و در صورت اتو کردن پارچه لایه ای چسب دار ایجاد می شود.

خط شانه چروک

یکی از قسمت های مهم و حساس در هر کتی، وجود شانه های صاف و مرتب است. چراکه وجود ناهمواری ها زیبایی ترکیب شانه ها را از بین می برد. یکی از روش های تشخیص کت خوش دوخت و با کیفیت وجود داشتن خط شانه صاف و زیبا است.

کت و شلوار مناسب را بشناسید!

کلام آخر

بازاربزازی در این مقاله شما را با 10 روش تشخیص کت و شلوار مناسب آشنا کرد؛ تا به هنگام خرید بتوانید به راحتی در پرداخت هزینه مضاعف صرفه جویی نمائید. امیدواریم مطالب گفته شد برای شما مفید واقع شده باشند. ما در بازاربزازی با ارائه انواع پارچه های فاستونی دست اول تولیدکنندگان برتر داخلی مثل پارچه دیپلمات، پارچه فاستونی جودون، پارچه فاستونی چهارخانه، پارچه فاستونی ساده، پارچه فاستونی سنجاقی، پارچه فاستونی سوزنی، پارچه فاستونی طرح جناقی و پارچه فاستونی فیلافیل و … خیال شما از بابت قیمت، کیفیت و اصالت محصولات راحت کرده تا بتوانید به سرعت خریدی با کیفیت را با ما تجربه نمائید. شایان ذکر است اگر برای تهیه پارچه لباس های فرم انواع شرکت ها و یا مدارس دنبال خرید پارچه با متراژ بالا هستید قیمت عمده برای شما در نظر گرفته خواهد شد که قطعا بسیار مقرون به صرفه تر از قیمت های موجود در بازار خواهد بود.

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]