مقدمه

اصلی‌ترین کاربرد پارچه‌های فاستونی در دنیا، تولید و دوخت کت و شلوارهای مردانه بوده است. اما امروزه تنوع پارچه‌های فاستونی کاربردهای وسیع‌تری در حوزه پوشاک برای آن‌ها رقم زده است. برای آشنا شدن با کاربرد پارچه فاستونی همراه بازاربزازی شوید.

 

کاربرد پارچه فاستونی

پارچه‌های فاستونی را از کنار هم قرارگیری الیاف مرغوب‌ترین نوع پشم (پشم گوسفندان استرالیایی به نام مرینوس) و الیاف ترویرا می‌بافند. بیشترین کاربرد آن‌ها در تهیه کت و شلوار آقایان است. چرا که این پارچه نرم و لطیف و در عین حال خوش‌فرم و خوش‌دوخت و بسیار باکیفیت است. اتوپذیری بالا و برگشت‌پذیری عالی از چروک، بهره‌گیری از خاصیت هم‌دمایی طبیعی الیاف پشم، پرز ندادن و ثبات رنگ، از دیگر نقاط قوت پارچه‌های فاستونی هستند.

این پارچه قابل شست‌وشو با دست و ماشین لباسشویی است (توجه داشته باشید که کت‌ها به دلیل داشتن آستر بهتر است خشکشویی شوند) و دوام بالایی دارد. از همه مهم‌تر تولیدکنندگان خوش‌نام و باسابقه‌ای در صنعت نساجی ایران دارد.

امروزه از پارچه‌های فاستونی در تولید لباس متحدالشکل سازمان‌ها، شرکت‌ها و بانک‌ها، لباس فرم مدارس، کت و شلوارهای زنانه وخصوصا انواع لاکرادار یا کشی پارچه‌های فاستونی در دوخت کت و شلوار و کت و دامن‌های اندامی و به‌خصوص شلوارهای زنانه مورد استاده قرار می‌گیرد.

 

کاربرد پارچه فاستونی

 

کت و شلوار مردانه؛ پرکاربردترین مصرف پارچه‌های فاستونی

اولین و مهم‌ترین کاربرد پارچه فاستونی در دوخت و تولید کت و شلوار‌های مردانه است.

پارچه‌های فاستونی پشم ترویرا بهترین و پرطرفدارترین نوع فاستونی هنگام دوخت و تهیه کت و شلوارهای رسمی آقایان است. این نوع فاستونی با داشتن 45 درصد پشم مرغوب گوسفند و 55 درصد الیاف ترویرا، مرغوب‌ترین فاستونی تولید ایران محسوب می‌شود.

از طرفی افرادی که محیط کار رسمی دارند و باید ساعات طولانی کت بر تن داشته باشند، نیز از همین ترکیب استفاده می‌کنند. چرا که لطافت و تعادل دمایی طبیعی الیاف پشم باعث ایجاد حس راحتی در فرد می‌شود و ایست خوب آن در دوخت ظاهری آراسته به لباس شخص می‌دهد.

 

کاربرد پارچه فاستونی

 

شلوارهای مردانه کاربرد دیگر پارچه‌ی فاستونی

پرمصرف‌ترین شلوارهایی که آقایان در فعالیت و کسب و کارهای روزانه استفاده می‌کنند نیز اغلب از فاستونی‌های ترویرا ویسکوز یا پلی استر ویسکوز است. در اصطلاح حرفه‌ای شبه فاستونی نامیده می‌شوند (چرا که از الیاف پشم مصنوعی و الیاف ترویرا یا پلی استر بافته شدند) تهیه می‌شوند.

تفاوت پارچه‌های شبه فاستونی با فاستونی در دوام بیشتر و استهلاک کمتر آن‌ها به هنگام استفاده و شست‌وشوی مکرر، و قیمت پایین‌تر آن‌ها نسبت به فاستونی‌های پشم ترویرا است اما از قابلیت تطابق دمایی الیاف پشم طبیعی بی‌بهره‌اند.

اگر لطافت و چهارفصل بودن شلوار بر دوام آن ارجحیت دارد، از فاستونی‌های پشم ترویرا استفاده کنید و راحتی بیشتری به بدن خود هدیه دهید.

 

کاربردهای پارچه فاستونی در لباس بانوان

 

مانتوهای زنانه

اغلب شرکت‌ها یا اداراتی که لباس فرم کارمندان خانم آن‌ها متحدالشکل است برای سفارش لباس فرم کارمندان خود سراغ پارچه‌های فاستونی می‌آیند.

ایست زیبا، خوش‌اتو بودن، برگشت‌پذیری عالی از چروک و کیفیت بالا و دوام رنگ پارچه‌های فاستونی، مهم‌ترین دلایل انتخاب این پارچه‌ها توسط شرکت‌ها و سازمان‌ها است.

مانتوهای حاصل از پارچه‌های فاستونی زود کیفیت و حالت خود را از دست نمی‌دهند و خصوصا برای بانک‌ها انتخاب ایده‌آلی هستند.

پارچه‌های فاستونی پشم ترویرا برای مانتوهای رسمی بسیار مناسب هستند. خصوصا که پارچه‌هایی لطیف و خوش‌فرم‌اند و با تبادل دمایی طبیعی که به بدن می‌دهند. در تابستان خنک و در زمستان گرم هستند، خصیصه‌ای که در پارچه‌های بی‌کیفیت و مصنوعی عکس آن وجود دارد و بسیار آزاردهنده است.

خانم‌هایی که علاقه دارند مانتو جذب یا اندامی داشته باشند از فاستونی‌های لاکرادار یا کشی موجود در بازار استفاده می‌کنند. در کنار تمامی موارد مذکور در خواص پارچه‌های فاستونی، قابلیت کشسان دارند و امکان دوخت لباس اندامی و جذب تن را به خیاط و تولید کننده می‌دهند.

 

پارچه فاستونی در لباس بانوان

 

شلوارهای زنانه

شلوارهای زنانه برعکس شلوار‌های مردانه اغلب بدون کمربند استفاده می‌شوند. به‌همین دلیل از پارچه‌های کشی تولید می‌شوند تا اندامی دوخته شوند و هنگام استفاده نیازی به کمربند نداشته باشند.

تنها مشکلی که در این میان بانوان زیاد با آن برخورد می‌کنند خرید شلوارهایی است که به سرعت در اثر سایش پرز می‌دهند و کیفیت خود را از دست می‌دهند.

صنعت فاستونی کشور با تولید پارچه‌های فاستونی لاکرادار یا کشی این مشکل بانوان را برطرف کرد. در عین تولید پارچه‌ای باکیفیت که در اثر استفاده و شست‌وشو پرز نمی‌دهد، باکیفیت است و خاصیت کشسانی هم دارد به این نیاز بانوان پاسخ داد.

 

کاربردهای پارچه فاستونی در لباس بانوان

 

کت و شلوار یا کت و دامن زنانه

امروزه بسیاری از بانوان در محل کار، تحصیل یا میهمانی‌ها و جلسات رسمی از کت و شلوار یا کت و دامن استفاده می‌کنند. همانطور که ذکر کردیم پارچه‌های فاستونی پشم ترویرا و ترویرا ویسکوز کت و شلوارهای بسیار خوش‌فرم و خوش‌ایستی تقدیم شما می‌کنند. اگر می‌خواهید کت و شلوار یا دامن شما اندامی دوخته شود پارچه‌های فاستونی لاکرادار برطرف کننده‌ی نیاز شما خواهند بود.

 

لباس فرم شرکت‌ها و ادارات

یکی از مشتریان ثابت پارچه‌های فاستونی شرکت‌ها، ادارات و بانک‌هایی هستند که لباس فرم کارکنان آن‌ها کت و شلوار رسمی است. هر دو نوع ترکیب معروف پارچه‌ی فاستونی یعنی پشم ترویرا یا ترویرا ویسکوز و پلی استر ویسکوز بسته به کار و نوع فعالیت افراد مورد استفاده قرار می‌گیرند.

برای افرادی که تعامل زیاد با مشتری و فعالیت بالا یا نشست و برخاست زیاد دارند پارچه‌های فاستونی ترویرا ویسکوز و پلی استر ویسکوز که دوام بیشتری دارند مورد استفاده قرار می‌گیرند. گرچه می‌توان از فاستونی‌های مرغوب ۴۵ /۵۵ پشم ترویرا هم استفاده کرد. فقط کافی است برای کت و شلوار یک شلوار اضافه هم در نظر گرفت تا شلوار به علت سایش بیشتر هنگام نشست و برخاست، زودتر از کت شخص فرسوده نشود.

 

لباس فرم مدارس

لباس فرم بسیاری از مدارس پسرانه کت و شلوار یا شلوار و پیراهن است. بسیاری ازتولید کنندگان پوشاک مدارس از فاستونی‌های ترویرا ویسکوز یا پلی استر ویسکوز برای تهیه‌ی لباس فرم استفاده می‌کنند. چرا که این پارچه‌ها خوش‌فرم و با دوام‌اند و اتوپذیری بسیار خوبی دارند که همه نکات مهم یک لباس فرم مناسب هستند.

 

چرا بازاربزازی

 

بازاربزازی

بازاربزازی با ارائه دست اول محصولات برندهای برتر ایرانی با ضمانت اصالت، کیفیت و قیمت این امکان را برای شما فراهم کرده است. در کمترین زمان، با بررسی و مقایسه محصول مورد نظر خود را به صورت آنلاین سفارش دهید و درب منزل یا محل مورد نظر خود دریافت نمایید.
ما در بازاربزازی با ارائه‌ی انواع پارچه فاستونی دست اول تولیدکنندگان برتر داخلی نظیر پارچه دیپلمات، پارچه فاستونی جودون، پارچه فاستونی چهارخانه، پارچه فاستونی ساده، پارچه فاستونی سنجاقی، پارچه فاستونی سوزنی، پارچه فاستونی طرح جناقی، پارچه فاستونی فیلافیل خیال شما را از بابت قیمت، کیفیت و اصالت محصولات خود راحت کرده‌ایم تا با سرعت خریدی باکیفیت انجام دهید و بهترین سود را از زمان و خرید خود ببرید.

https://bazarbazazi.com
راه‌های ارتباطی ما:
02155611578
09901783260

از شنبه تا چهارشنبه 9 الی 18 و پنجشنبه‌ها 9 الی 14 آماده ارسال سفارشات شما هستیم.
پیج اينستاگرام ما @bazar_bazazi تمامی ساعات روز و ایام تعطیل آماده پاسخگویی و دریافت سفارشات است.
حس خاص متفاوت بودن را با ما تجربه کنید 🙂

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]