مقدمه

فاستونی نوعی پارچه ظریف و خوش ایست است که اغلب عرض ١۵٠ سانتیمتر دارد و وزن هر متر آن بین ٣۵٠ تا ۴۵٠ گرم است. بیشتر از ترکیب پشم مرغوب گوسفند و ترویرا بافته می‌شود. پارچه‌ای ظریف، خوش‌اتو و خوش‌دوخت است که بیشتر برای دوخت کت و شلوار مردانه در دنیا معروف است. در این گفتار بر آنیم شما را با کاربردهای فاستونی در لباس بانوان آشنا نماییم.

 

کاربردهای پارچه فاستونی در لباس بانوان چیست؟

١- مانتو شلوار اداری

یکی از پرمصرف‌ترین و معمول‌ترین موارد مصرف بانوان از پارچه‌های فاستونی در تهیه‌ی مانتو خصوصا مانتو شلوارهای اداری است. بسیاری از شرکت‌ها، سازمان‌ها و بانک‌ها که لباس متحدالشکل برای پرسنل خانم و آقای خود تهیه می‌کنند از مشتریان دائم پارچه‌های فاستونی هستند.

دوام و کیفیت پارچه‌های فاستونی، خاصیت هم‌دمایی طبیعی الیاف پشم در کنار ثبات رنگ بالا و اتوپذیری بسیار خوب پارچه‌های فاستونی از مهم‌ترین دلایل شرکت‌ها در انتخاب پارچه‌های فاستونی هنگام سفارش لباس کارمندان است.

لباس فرم کادر یک شرکت یا سازمان باید در ساعات حضور در محل کار و جلسات اداری آراسته و مرتب باشد. از آنجا که پارچه‌های فاستونی خوش‌دوخت و خوش‌ایست هستند، اصل برازندگی و آراستگی لباس حاصل از خود را به بهترین شکل برآورده می‌کنند. از آنجا که خوش‌اتو هستند و برگشت‌پذیری عالی از چروک دارند پس از حضور افراد در جلسات کاری طولانی که شخص مدت زمان زیادی را در حالت نشسته یا پشت کامپیوتر گذرانده است، زیبایی خود را از دست نمی‌دهند.

کاربردهای پارچه فاستونی در لباس بانوان

٢- کت و شلوار زنانه

انواع کت و دامن و کت و شلوار زنانه، نیز از پارچه‌های فاستونی قابل تهیه هستند. خصوصا مدل‌های اور سایز که امروزه بسیار مرسوم شده‌اند و برای استفاده روزمره یا محل کار بسیار راحت و آزاد هستند.‌‌

طرح‌های چهارخانه پارچه‌های فاستونی یکی از طرح‌هایی هستند که برای مدل‌های اور سایز بسیار مورد توجه بانوان قرار گرفته است. طرح‌های چهارخانه خصوصا در کت‌های زنانه بسیار جذاب و دوست‌داشتنی می‌شوند.

کاربردهای پارچه فاستونی در لباس بانوان

٣- کت و دامن زنانه

کت و دامن‌های زنانه مدل‌ها و موارد مصرف متنوع و متفاوتی دارند. کت و دامن هم به شکل مجلسی آن طراحی و دوخته می‌شود هم به شکل رسمی و هم در مدل‌های فانتزی و غیر رسمی، علاقه و نوع مصرف شماست که مدل آن را تعیین می‌کند.

برای دوخت یک کت و شلوار رسمی پارچه‌های توسط خیاط انتخاب یا پیشنهاد می‌شود که ایست خوبی داشته باشد. چرا که یک مدل رسمی باید تن‌خور زیبایی داشته باشد و نه خیلی تنگ و نه خیلی گشاد دوخته شود. پارچه‌های فاستونی با داشتن ایست خوب برآورده این مهم هستند و انتخاب بسیار خوبی برای کت و دامن‌های رسمی بانوان هستند.

پارچه فاستونی در لباس بانوان

بانوان بیشتر علاقه‌منداند از شلوارهایی استفاده کنند که مانند شلوارهای رسمی آقایان نیاز به استفاده از کمربند نداشته باشد. استفاده از کمربند خود از استایل‌های جذاب شلوارهای بانوان است و مدل‌ها و طرفداران خاص خود را دارد. به‌همین دلیل از پارچه‌هایی که خاصیت کشسان دارند (به اصطلاح پارچه‌های کشی) در تولید و دوخت این سبک شلوارهای زنانه استفاده می‌شود. خاصیت کشسان پارچه باعث می‌شود شلوار در ناحیه کمر جذب تن قرار بگیرد و نیاز به کمربند نداشته باشد.

فاستونی‌های لاکرادار یا کشی بازاربزازی با کیفیت بالای بافت و حفظ رنگ خود بسیار مورد استقبال تولیدکنندگان این سبک شلوارهای زنانه هستند.

اگر علاقه‌مند به پوشیدن کت و شلوار، کت و دامن یا شلوار جذب و اندامی هستید؛ پیشنهاد می‌کنیم حتما پارچه‌های فاستونی کشی ما را امتحان کنید. این پارچه‌ها در دو نوع یک بر کش (پارچه در طول خاصیت کشسان دارد) و دوبر کش یا بِزاَیاغ (پارچه هم در طول و هم در عرض خاصیت کشسان دارد) در سایت بازاربزازی به شما ارائه شده‌اند.

کاربرد های پارچه فاستونی برای بانوان

کلام آخر

سفارش فاستونی‌های لاکرادار (کشی) توسط بازاربزازی امکانی نو و دلخواه در اختیار بانوان قرار می‌دهد تا بتوانند طیف گسترده‌تری از مدل‌های مرسوم شلوار و مانتو و کت و دامن یا کت و شلوار را تهیه نمایند.

فاستونی‌های دوبرکش ما، بهترین انتخاب برای شما در دوخت انواع مانتو و شلوار زنانه خصوصا مانتوهای پاییزه است. این پارچه‌های فاستونی علاوه بر داشتن کیفیت بالا، ثبات رنگ، اتوپذیری خوب و ایست زیبا به هنگام دوخت با داشتن خاصیت کشسانی هم، دست شما را در انتخاب مدل بازتر می‌گذارند و هم به‌هنگام استفاده راحت‌تر هستند.

آیا از پارچه‌های بی‌کیفیت و مرسوم بازار که زود پرز می‌دهند، ثبات رنگ ندارند یا زود چروک می‌شوند و اتوپذیری خوبی ندارند خسته شده‌اید؟

پیشنهاد می‌کنیم حتما فاستونی‌های لاکرادار ما را امتحان کنید.

 

ما در بازاربزازی با ارائه‌ی انواع پارچه فاستونی دست اول تولیدکنندگان برتر داخلی نظیر پارچه دیپلمات، پارچه فاستونی جودون، پارچه فاستونی چهارخانه، پارچه فاستونی ساده، پارچه فاستونی سنجاقی، پارچه فاستونی سوزنی، پارچه فاستونی طرح جناقی، پارچه فاستونی فیلافیل خیال شما را از بابت قیمت، کیفیت و اصالت محصولات خود راحت کرده‌ایم تا با سرعت خریدی باکیفیت انجام دهید و بهترین سود را از زمان و خرید خود ببرید

حس خاص متفاوت بودن را با ما تجربه کنید…

شیک پوش باشید 🙂

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]