پارچه فاستونی انگلیسی

پارچه‌های فاستونی انگلیسی در خلال انقلاب صنعتی در انگلستان تولید شدند. این پارچه‌ها به دلیل کیفیت بالایی که داشتند مورد توجه طبقه مرفه جامعه قرار گرفتند و به دلیل خوش‌دوخت بودن در دوخت کت و شلوار به صورت خاص مورد استفاده قرار گرفتند. با مقاله‌ی پارچه فاستونی انگلیسی همراه بازاربزازی باشید.

 

پارچه فاستونی انگلیسی در ایران

پارچه‌های فاستونی انگلیسی یکی از سابقه‌دارترین پارچه‌ها در بازار ایران هستند. این پارچه‌های فاستونی با مارک‌های سلکا، هیلد و هادسفیلد وارد ایران می‌شدند و مورد استفاده قرار می‌گرفتند.

انقلاب صنعتی در انگلستان در سه زمینه‌ی بافندگی، زغال سنگ و ذوب آهن در بازه‌ی زمانی سال‌های ۱۷۶۰ تا ۱۸۴۰ میلادی رخ داد.

صنعتی شدن به‌معنی استفاده از نیروی ماشین به جای نیروی انسان است. انقلاب صنعتی ابتدا از انگلستان شروع شد و زمینه‌ی پیشرفت صنعتی در این کشور را فراهم کرد.

استفاده از دستگاه‌ها به جای روش‌های تولید دستی، ساخت مواد شیمیایی جدید و روش‌های تولید آهن جدید، افزایش استفاده از نیروی بخار و آب، ساخت ماشین ابزارها و ظهور کارخانه‌های تولید مکانیزه از جمله مهم‌ترین تحولات در این انقلاب می‌باشد.

تولید صنعتی پارچه هم تنوع تولیدات را بسیار بالا برد هم کیفیت بافت را. ماشین‌آلات صنعتی در مقایسه با تولید سنتی پارچه هم سرعت بالاتری داشتند، هم کیفیت بهتر و ثابت‌تری. اولین کارخانه‌های تولید پارچه فاستونی در این زمان در انگلستان شکل گرفتند و محصولات آن‌ها روانه بازار مصرف دنیا شدند.

امروزه نیز پارچه‌های فاستونی انگلیسی با تکنولوژی روز تولید می‌شوند و طرفداران خاص خود را دارند. گرچه امروزه رقبای سرسختی چون ایتالیا دارند که سبک و طراحی خوب ایتالیایی‌ها در صنعت پوشاک و مد آن‌ها را به نامی مطرح و مقتدر در صنایع پوشاک تبدیل نموده است.

 

 

آغاز تولید فاستونی در ایران

از حدود صد سال پیش و پس از علاقه‌ی عموم به استفاده از کت و شلوارهای فاستونی، صنعتگران ایرانی نیز وارد عرصه‌ی تولید پارچه‌ی فاستونی شدند. صنایع کیش بافی نیمه صنعتی اصفهان جای خود را به تولیدکنندگان صنعتی فاستونی دادند و اولین قطب تولید فاستونی ایرانی در اصفهان شکل گرفت.

مردانی مستعد و باپشتکار که نام بسیاری از آنان روی کارخانه‌های تولید فاستونی قرار دارد، پیشرفت بزرگی در صنعت نساجی ایران پدید آوردند.

کارخانه‌های کازرونی، برادران همدانیان اصفهان، وطن، تاج، پارچ فاستون، ریس باف، صنایع پشم افشار، ایران مرینوس، برک و مقدم کارخانجاتی بسیار فعال و باکیفیت بودند. محصولات این کارخانه ‌ها در صنعت پوشاک اروپا استفاده می‌شد و طرفدار داشت.

متاسفانه جنگ تحمیلی، تحریم‌ها و سوءمدیریت، بسیاری از کارخانه‌های نساجی را به تعطیلی کشاند. اما همت کارگران و مدیران ایرانی خونی تازه در رگ‌های صنعت نساجی به جریان انداخت و دوباره فاستونی‌های باکیفیت ایرانی روانه‌ی بازار شدند. امروزه برندهایی چون مطهری، جامعه و کوکما بهترین پارچه‌ی فاستونی ایرانی را تولید و به بازار عرضه می‌کنند.

امروزه برخی از شرکت‌های چینی، هندی و تایلندی با آرم برندهای داخلی چون مطهری و جامعه سعی در فروش محصولات فیک خود دارند که آشنایی شما با پارچه‌ی فاستونی دست آن‌ها را رو خواهد کرد.

 

پارچه‌های فاستونی تحت لیسانس انگلیس در ایران

بعد از انقلاب کارخانجاتی مانند جامعه و مطهری با انجام مذاکراتی با این برندها اجازه‌ی تولید بخشی از محصولات خود تحت لیسانس این برندها و استفاده از مارک آن‌ها را به‌دست آوردند. کارخانه‌های انگلیسی بابت این اجازه مبلغی را از تولیدکنندگان ایرانی دریافت می‌کردند. در حال حاضر هم این نوع تولید تحت لیسانس در این کارخانه‌ها وجود دارد و شما در کنار نام سلکا و هیلد و… نام برند ایرانی تولیدکننده‌ی آن مانند جامعه و مطهری را هم مشاهده می‌کنید.

این تولیدکنندگان دیگر محصولات خود را نیز با کیفیت بالا و تکمیل و فینیش عالی به بازار عرضه می‌کنند و مرغوبیت محصولات آن‌ها زبانزد خاص و عام است. تولید کننده برای حفظ نام و اعتبار خود تمامی محصولات خود را با کیفیت بالا و کنترل کیفی عالی روانه بازار می‌کند تا مشتریانی دائم و وفادار داشته باشد.

 

پارچه های فاستونی

کلام آخر

ما در بازاربزازی با ارائه‌ی انواع پارچه فاستونی دست اول تولیدکنندگان برتر داخلی نظیر پارچه دیپلمات، پارچه فاستونی جودون پارچه فاستونی چهارخانه، پارچه فاستونی ساده، پارچه فاستونی سنجاقی، پارچه فاستونی سوزنی، پارچه فاستونی طرح جناقی، پارچه فاستونی فیلافیل خیال شما را از بابت قیمت، کیفیت و اصالت محصولات خود راحت کرده‌ایم تا با سرعت خریدی باکیفیت انجام دهید و بهترین سود را از زمان و خرید خود ببرید.

نشانی ما : https://bazarbazazi.com/

راه‌های ارتباطی ما:

۰۲۱۵۵۶۱۱۵۷۸

۰۹۹۰۱۷۸۳۲۶۰

از شنبه تا چهارشنبه ۹ الی ۱۸ و پنجشنبه‌ها ۹ الی ۱۴ آماده ارسال سفارشات شما هستیم.

دنیای مدرن امروز با سرعت و تلاش فراوان رو به سوی پیشرفت و تکامل دارد و درنگ و انفعال را برنمی‌تابد. امیدواریم به‌رغم مشکلات و موانع موجود همت و پشتکار صنعتگران این مرز و بوم پشتوانه‌ی پیشرفت روزافزون صنعت نساجی و بافندگی ایران عزیزمان شود و عزت و شکوه جهانی را به محصولات ایرانی هدیه دهد.

به امید فردایی روشن و پرامید برای تک تک هموطنان عزیزمان

حس خاص متفاوت بودن را با ما تجربه کنید.

بازاربزازی

 

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 2]