از ابتدا پارچه های فاستونی با ترکیب اصلی پشم ترویرا با درصدهای مختلفی از پشم به بازار کل دنیا عرضه می شدند. به مرور با ترکیب موادی چون ترویرا ویسکوز و پلی استر انواع دیگری از پارچه های فاستونی به تولید رسیدند. در این مقاله بازاربزازی قصد دارد مزیت ها و خصوصیات پارچه های پشم ترویرا را مورد بررسی قرار دهد.

پشم گوسفند کلیدی برای تولید نخ مرغوب

گوسفندان طول پشم های متفاوتی دارند. هرچه پشم گوسفندان طول بیشتری داشته باشد در صنعت ریسندگی برای تولید پارچه های مرغوب به کار می رود. چراکه این الیاف به هنگام ریسندگی گره کمتری خورده و در نتیجه پارچه مرغوب تری تولید می کنند. نژاد گوسفندان مرینوس یکی از نژادهای معتبر و معروف پشم گوسفندی شناخته شده اند. این دسته از حیوانات به علت داشتن طول بلند تارهای پشمی وضعیت بسیار مطلوبی را برای تولید پارچه به ارمغان می آورند. نخ حاصل از پشم آنها به علت داشتن گره کمتر و طول بلندتر تارهای پشم تابیده شده در فرآیند ریسیدن مولد پارچه های ظریف و باکیفیت می باشند.

خصوصیات پارچه های فاستونی پشم ترویرا

خصوصیات الیاف طبیعی برای بدن

الیاف پشمی به طور طبیعی با نگه داری مولکول های هوا میان منافذ خود تهویه گری طبیعی را انجام می دهد. بدین ترتیب به پوست امکان تنفس داده درنتیجه تبادل دمایی با محیط اطراف را میسر می سازد.

خصوصیات پارچه های فاستونی پشم ترویرا

پنبه نیز یکی از الیاف طبیعی شناخته شده در صنعت ریسندگی بوده که برای تولید و دوخت لباس های تابستانی مورد استفاده قرار می گیرند. یک پارچه مرغوب و باکیفیت باید تنفس طبیعی پوست را انجام دهد. تبادل دمایی طبیعی پوست نیز سبب جلوگیری از ماندن عرق روی پوست و ایجاد احساس گرمای بیش از حد شده و از ایجاد احساس ناراحتی پوستی و بوی ناخوشایند در بدن نیز جلوگیری به عمل می آورد. این ویژگی ها برای لباس هایی که مکررا و به صورت روزمره در ساعات طولانی مورد استفاده قرار می گیرند، حائز اهمیت می باشد.

پارچه های فاستونی پشم ترویرا وطنی

تولید و عرضه پارچه های فاستونی در کشور ما قدمت بسیار طولانی دارد؛ چراکه صنعت نساجی ایران یکی از تولیدکنندگان قدیمی و خوشنام در زمینه تولید این نوع پارچه ها بوده است. پارچه های فاستونی پشم ترویرا عموما از ترکیب 10 درصد پشم و 90 درصد ترویرا، 20 درصد پشم و 80 درصد ترویرا یا به صورت 45 درصد پشم و 55 درصد ترویرا تولید می شوند.

خصوصیات پارچه های فاستونی پشم ترویرا

پرطرفدارترین پارچه های فاستونی پشم ترویرا!

پارچه های فاستونی 45 و 55 درصد پشم ترویرا طبق تجربه تولید کنندگان و مصرف کنندگان ثابت شده یکی از پارچه های پرطرفدار بوده اند. چراکه این پارچه ها علاوه بر داشتن قیمت مقرون به صرفه، دوام بیشتر و ایستایی بیشتری نسبت به دیگر پارچه های فاستونی دارند. از جمله خصوصیات این نوع پارچه ها می توان به موارد زیر اشاره کرد : خوش ایست بودن، خوش دوخت بودن، خوش اتو بودن، برگشت پذیری عالی از چروک و  خوش برش بودن هنگام خیاطی. هنگام خرید این نوع پارچه ها به این نکته توجه کنید که الیاف پشم با آویزان ماندن قابلیت برگشت به حالت اولیه خود را دارند به همین خاطر فاستونی ها قابلیت برگشت از چروک را دارا می باشند.

خصوصیات پارچه های فاستونی پشم ترویرا

پارچه های فاستونی پشم ترویرا به علت بهره گیری از خواص پشم طبیعی به پارچه های چهارفصل نیز مشهور اند. خاصیت تطبیق دمایی طبیعی الیاف پشم با محیط پیرامون در این نوع پارچه ها سبب می شود در فصل تابستان خنک تر و در روزهای سرد زمستان احساس گرما ایجاد کنند و احساس راحتی برای پوست ایجاد کنند. از جمله مهم ترین مزیت این نوع پارچه ها لطافت و ظرافت پارچه در عین زیبایی پس از دوخت است.

پارچه های فاستونی پشم 45 درصد انتخاب اهل فن

خصوصیات و مزیت های بارز پارچه های فاستونی پشم 45 درصد در نزد تمام دنیا سبب شده این پارچه به یکی از اولین و اصلی ترین انتخاب های پارچه کت و شلوارهای مردانه و زنانه رسمی شود. خوش ایست بودن و خوش نما بودن یکی از معیارهای اصلی و اولیه ای است که افراد به هنگام برخورد با یک کت و شلوار خوب انتظار دارند. پارچه های فاستونی باکیفیت به وضوح این معیارها را برطرف کرده است. حاصل تلاش صنعت نساجی برای تولید چنین پارچه ای کت و شلوارهایی خوش دوخت، خوش فرم و چهار فصل می باشد که سبب زیبایی بخشیدن به استایل آقایان می شود.

خصوصیات پارچه های فاستونی پشم ترویرا

تولیدگنندگان برتر پارچه های فاستونی پشم ترویرا

پارچه های فاستونی در طرح ها و ترکیب های مختلفی در کشورمان به تولید می رسند؛ اما در زمینه تولید پارچه های با کیفیت فاستونی پشم ترویرا دو تولید کننده برتر و مشهور مطهری و جامعه فعالیت گسترده دارند. این دو کارخانه به علت داشتن نیروهای متخصص و ماهر، تجهیزات مورد نیاز با کیفیت اصلی می توانند مرغوب ترین پارچه های فاستونی را در ایران تولید کنند. پارچه های فاستونی پشم ترویرا که در کارخانه های جامعه و مطهری به تولید می رسند به دلیل داشتن پشم طبیعی علاوه بر ظرافت و لطافت و برگشت پذیری عالی از چروک، قابلیت تنظیم طبیعی دما در سرما و گرما را داشته و با اطمینان پارچه با دوام و اصالت را در اختیار شما قرار می دهد.

خصوصیات پارچه های فاستونی پشم ترویرا

کلام آخر

بازاربزازی دراین سری از مقالات خود شما را با مزیت ها و خصوصیات پارچه های باکیفیت فاستونی پشم ترویرا آشنا نمود. امیدواریم مطالب ذکر شده در فوق برای شما مفید واقع شود. ما در بازاربزازی با ارائه انواع پارچه های فاستونی دست اول تولیدکنندگان برتر داخلی مثل پارچه دیپلمات، پارچه فاستونی جودون، پارچه فاستونی چهارخانه، پارچه فاستونی ساده، پارچه فاستونی سنجاقی، پارچه فاستونی سوزنی، پارچه فاستونی طرح جناقی و پارچه فاستونی فیلافیل و … خیال شما از بابت قیمت، کیفیت و اصالت محصولات راحت کرده تا بتوانید به سرعت خریدی با کیفیت را با ما تجربه نمائید. شایان ذکر است اگر برای تهیه پارچه لباس های فرم انواع شرکت ها و یا مدارس دنبال خرید پارچه با متراژ بالا هستید قیمت عمده برای شما در نظر گرفته خواهد شد که قطعا بسیار مقرون به صرفه تر از قیمت های موجود در بازار خواهد بود.

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]