بازاربزازی در بخش اول از سری مقالات بهترین پارچه کت و شلوار زنانه برخی از ویژگی های اساسی هنگام خرید پارچه کت و شلوار را به تفسیر مقایسه نمود. در ادامه دو مورد از مرغوب ترین و پر طرفدارترین پارچه های مناسب کت و شلوار زنانه را کامل معرفی نمود. در بخش دوم نیز با ما همراه شوید تا با انواع دیگری از پارچه های موجود در بازار برای دوخت کت و شلوار آشنا شوید.

پارچه های کتان

پارچه کتان یکی دیگر از پارچه های پرمصرف برای دوخت کت و شلوار زنانه است و برای مدل های مردانه چندان کاربرد ندارد. کت های اسپورت و فانتزی که در استایل های بهاره و پاییزه بکار گرفته می شوند معمولا از جنس کتان اند. پارچه های کتان که نازک تر هستند مناسب کت های بهاره و آن دسته از پارچه های کتان که ضخامت بیشتر دارند برای دوخت کت های زمستانه استفاده می شوند. یکی از عیوب بزرگ این نوع از پارچه زود چروک شدن آن است. به هر میزان که پارچه های کتان ضخیم تر باشند کمتر چروک می شوند و آب کمتری از آنها عبور می کند. این ویژگی سبب می شود لباس گرم تر بماند و زیر برف و باران زمستان کمتر خیس شود.

بهترین پارچه کت و شلوار زنانه – بخش دوم

پارچه های پنبه ای

پارچه های پنبه ای جزو پارچه های سبک و خنک بوده که برای روزهای گرم سال بسیار مناسب است. کت هایی که از جنس پارچه های پنبه ای اند غیررسمی و آزاد دوخته می شوند. به این دلیل که در هوای گرم تابستان سبب خنک شدن بدن شود و امکان فعالیت را برای استفاده روز مره اشخاص فراهم کند. یکی از عیوب این نوع پارچه زود چروک شدن آن است اما به علت خنک بودن استفاده مکرر در روزهای تابستانی را متداول می نماید.

بهترین پارچه کت و شلوار زنانه – بخش دوم

پارچه های کرپ

در گذشته پارچه کرپ یک پارچه بسیار لوکس و سنتی ساخته شده از ابریشم بود؛ اما امروزه از هرنوع موادی در ترکیب ساخت آن استفاده می شود. پارچه های کرپ ضخامت بیشتری داشته و جزو پارچه های سنگین اند که مناسب فصول سرد سال اند. این نوع پارچه به راحتی چروک نمی شود. پارچه های کرپ انواع مختلفی مثل کرپ پشمی، کرپ ابریشمی و پلی استری دارد که متناسب با نیاز خود می توانید از این پارچه ها در لباس خود استفاده کنید. کرپ مرویجت یکی از انواع مرغوب این نوع پارچه است که از لحاظ ایستایی و نشست روی اندام بسیار مناسب است. این مدل پارچه نزد طراحان و دوزندگان لباس برای دوخت انواع لباس های مجسلی و کت و مانتوهای مجلسی بسیار پرکاربرد است.

بهترین پارچه کت و شلوار زنانه – بخش دوم

پارچه های چرمی و جین

پارچه های چرمی و جین به فراوانی در مدل های گوناگون برای استایل های اکثر روزهای سال مورد استفاده قرار می گیرند. پارچه های چرمی در دو نوع طبیعی و مصنوعی موجود اند و همانطور که می دانید چرم طبیعی کیفیت بسیار بالایی داشته و نسبت دیگر پارچه ها قیمت بیشتری نیز دارد.

در گذشته از پارچه های جین به علت داشتن دوام بالا و کیفیت مناسب برای دوخت انواع لباس های کار استفاده می شد. امروزه لباس های جین یکی از استایل های محبوب و پرطرفدار بین جوانان و نوجوانان پسر و دختر می باشد. چراکه کت جین زنانه به راحتی با انواع لباس ها ست شده و استایلی اسپورت و شیک را برای آنها فراهم می آورد. کت هایی که با پارچه های جین دوخته می شوند به علت داشتن ضخامت بالا معمولا در فصل های بهار و پاییز مورد استفاده قرار می گیرند.

بهترین پارچه کت و شلوار زنانه – بخش دوم

مناسب ترین برای کت شلوار زنانه کدام است ؟

رنگ کت و شلوار بانوان طبق نوع کاربری و محیطی که می خواهند استفاده کنند، متغیر می باشد. خانم ها اغلب برای کت شلوارهای رسمی و مجلسی خود سراغ رنگ مشکی و سرمه ای می روند. امروزه طیف رنگ های شاد و روشن به همراه تزئینات مختلف و زیبا نیز مرسوم شده است. کت و شلوارهای سازمانی که در شرکت های مختلف و محل های اداری به عنوان لباس فرم استفاده می شوند اغلب در طیف رنگ های خاکستری، سرمه ای و آبی نفتی و مشکی می باشند. دلیل استفاده مرسوم از این رنگ ها در محیط های کار ایجاد احساس آرامش، امنیت، راحتی و احترام برای بانوان می باشد. کت و شلوارهایی مناسب فصل تابستان، میهمانی های روز و عصر یا جمع های دوستانه عموما رنگ های شاد و روشن و خنثی دارند. بنابراین اگر می خواهید از کت و شلوار به عنوان لباس خارج از منزل استفاده کنید متناسب با زمان و مکان دست شما برای انتخاب رنگ باز است. رنگ های روشن قابلیت جذب گرمای کمتری دارند و مناسب فصول گرمی مثل تابستان اند، رنگ های تیره نیز به علت جذب گرمای بیشتر برای فصول سرد سال به کار گرفته می شوند.

بهترین پارچه کت و شلوار زنانه – بخش دوم

کلام آخر

بازاربزازی در بخش دوم از سری مقاله بهترین پارچه کت و شلوار زنانه شما را با خواص و موارد کاربرد پارچه های کرپ، چرمی، جین، پنبه ای و کتان آشنا نمود. همچنین رنگ های مناسب برای انتخاب کت و شلوار در مکان های عمومی را مقایسه نمود. امیدواریم مطالب ذکر شده در این دو مقاله برای شما مفید واقع شده باشد.

ما در بازاربزازی با ارائه انواع پارچه های فاستونی دست اول تولیدکنندگان برتر داخلی مثل پارچه دیپلمات، پارچه فاستونی جودون، پارچه فاستونی چهارخانه، پارچه فاستونی ساده، پارچه فاستونی سنجاقی، پارچه فاستونی سوزنی، پارچه فاستونی طرح جناقی و پارچه فاستونی فیلافیل و … خیال شما از بابت قیمت، کیفیت و اصالت محصولات راحت کرده تا بتوانید به سرعت خریدی با کیفیت را با ما تجربه نمائید. شایان ذکر است اگر برای تهیه پارچه لباس های فرم انواع شرکت ها و یا مدارس دنبال خرید پارچه با متراژ بالا هستید قیمت عمده برای شما در نظر گرفته خواهد شد که قطعا بسیار مقرون به صرفه تر از قیمت های موجود در بازار خواهد بود.

 

 

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]