برترین دانشگاه‌های طراحی لباس در سطح جهان – بخش اول

امروزه تحصیل در یکی از بهترین و معروف‌ترین دانشگاه‌های طراحی لباس در سراسر دنیای آرزوی افراد علاقه‌مند به حوزه فشن و مد است. در سطح جهان کالج‌ها و دانشگاه‌های زیادی وجود دارند که رشته طراحی لباس در آن‌ها تدریس می‌شود. چرا که امروزه صنعت فشن و مد محبوبیت زیادی در بین افراد و به‌خصوص نوجوانان پیدا کرده است.

ناگفته نماند افرادی که می‌خواهند دانش خود را در حوزه طراحی لباس و مد گسترش دهند، می‌توانند در کنار تحصیلات آکادمیک در موسسه‌های آزاد و معتبر دوره‌های ویژه‌ای را بگذرانند. چنانچه شما به رشته طراحی لباس علاقه‌مند هستید و می‌خواهید در این زمینه به تحصیل بپردازید؛ در ادامه با مقاله‌ی برترین دانشگاه‌های طراحی لباس در سطح جهان – بخش اول بازاربزازی همراه شوید تا برترین و معروف‌ترین دانشگاه‌های جهان را در این رشته بشناسید.

 

پایتخت مد و فشن دنیا کجاست؟

همه ساله هفته‌های مد و فشن در شهرهای به‌خصوصی برگزار می‌شود که این شهرها با عنوان پایتخت مد و فشن شناخته شده‌اند. شهرهایی مثل نیویورک، پاریس، لندن، میلان و … جزو شهرهای پایتخت مد شناخته می‌شوند. به افراد علاقه‌مند توصیه می‌شود برای تحصیل در رشته‌ی طراحی لباس به سراغ همچین شهرهای بروند. چرا که این شهرهای پایتخت فشن دارای بهترین و معتبرترین دانشگاه‌های رشته طراحی لباس در سطح جهان‌اند و زمینه یادگیری در آن‌ها فراهم می‌باشد.

 

برترین دانشگاه های طراحی لباس در سطح جهان – بخش اول

 

برترین دانشگاه‌های طراحی لباس پاریس

رقابت بین شهرهای  نیویورک، پاریس، لندن، میلان و … برای رتبه‌‌ی اول پایتخت مد و فشن در جهان بسیار زیاد است. پاریس در سال 2015 توانست شهرهای دیگر را پشت سر گذارد و رتبه اول را از آن خود کند. به‌همین خاطر لیستی شامل بهترین دانشگاه‌های معتبر طراحی لباس که شامل موارد زیر هستند در پاریس قرار دارد.

  • Ecole de la Chambre Syndicale
  • Istituto Marangoni
  • ESMOD – Paris
  • Paris College of Art
  • Studio Bercot

بعضی از دانشگاه‌های فوق در دیگر کشورها نیز شعبه‌های متعددی دارند. همچنین باید بدانید بسیاری از طراحان بزرگ دنیا مانند ایو سن لورن، هوبرد، ژیوانشی، کارل لاگرفلد، ژان پل گوتیه، کریستین دیور، پیر کارین، کوکو شنل، رنه لاکوست و کریستین لوبوتن و … در صدر فهرست قرار گرفته‌اند. شایان ذکر است که Elle بزرگ‌ترین مجله مد جهان در سال 1945 در پاریس راه‌اندازی شد. هم‌اکنون نیز دفتر مرکزی آن در شهر پاریس قرار دارد.

 

برترین دانشگاه های طراحی لباس در سطح جهان – بخش اول

 

بزرگ‌ترین فشن شو جهان هر دوسال یک‌بار در هفته مد پاریس برگزار می‌شود. به جز هفته مد شهر نیویورک هیچ فشن شوی دیگری به این اندازه سرشناس و معروف نیست و این حوزه را تحت تاثیر خود قرار نمی‌دهد. ناگفته نماند آنچه که مردم فرانسه انجام می‌دهند، همواره مورد توجه افراد جهان است و دیگران سعی دارند از آن‌ها تبعیت کنند.

 

ویژگی‌ها و شرایط دانشگاه ESMOD

دانشگاه ESMOD یک مدرسه بین المللی طراحی مد و کسب و کار است که در پاریس قرار دارد. دانشگاه ESMOD در 4 شهر دیگر فرانسه نیز دارای پردیس دانشگاهی است و در کل دنیا دارای 21 شعبه می‌باشد.

شهریه دانشگاه ESMOD که جزو بهترین دانشگاه‌های طراحی لباس در جهان است برای هر دانشجو حدود 10550 یورو در هر سال در مقطع کارشناسی و 12900 یورو سالانه برای مقطع کارشناسی ارشد است.

دلایل معروفیت و برتری این دانشگاه اولا به‌علت فارغ‌التحصیلان برجسته‌ای چون موگلر و نینا گارسیا می‌باشد. علت دوم این است که دانشگاه ESMOD جزو اولین و قدیمی‌ترین مدارس طراحی مد در فرانسه بوده است. دانشگاه ESMOD در سال 1841 تاسیس شد و به‌علت اختراع متر و مانکن محبوبیت و شهرت آن دوچندان شد.

 

برترین دانشگاه های طراحی لباس در سطح جهان – بخش اول

 

ویژگی‌ها و شرایط دانشگاه Ecole de la Chambre Syndicale

دانشگاه ECSCP یکی از موسسات آموزش عالی و خصوصی می‌باشد که در سال 1927 احداث شد که شروعی برای مد پاریس رقم خورد. سال 2016 دانشگاه‌های IFM و Parisian Couture Union Chamber اعلام نمودند که باهم تلفیق شده‌اند.

در دانشگاه ECSCP تعداد محدودی دانشجو برای تحصیل پذیرفته می‌شوند. با این وجود بهترین دوره‌های طراحی مد و تکنیک را برگزار می‌نمایند. از جمله فارغ‌التحصیلان برجسته و مشهور می‌توان به ایو سن لورن، والنتینو و آندره کورژس اشاره نمود.

شایان ذکر است اکثریت دانشجویانی که توسط دانشگاه ECSCP پذیرفته می‌شوند، در موسسات دیگری دوره‌های طراحی را گذرانده‌اند. به‌همین خاطر به یاد داشته باشید بدون داشتن هیچ تحصیلات مرتبطی امکان پذیرش را در این دانشگاه نخواهید داشت. هزینه تحصیل برای دانشجویان از 13050 تا 14400 یورو در سال متغیر می‌باشد.

 

برترین دانشگاه های طراحی لباس در سطح جهان – بخش اول

 

ویژگی‌ها و شرایط دانشگاه Paris College of Art

کالج هنر پاریس یکی از دانشگاه‌های بین المللی در حوزه هنر و طراحی می‌باشد. زیر نظر و تاییدیه انجمن ملی دانشکده‌های هنر و طراحی نیز قرار دارد. نوع آموزش در این دانشگاه تلفیقی از هنر کشور فرانسه در چارچوب‌های آمریکایی است. کالج هنر پاریس در سال 1981 با اسم Ecole Parsons A Paris تاسیس شد. از سال 1986 تا 2010 ارتباط عمیق و موثری با مدرسه هنر و طراحی نیویورک دارد و به نام پارسونز پاریس نیز شناخته می‌شود. اما از سال 2010 به‌بعد به صورت یک موسسه مستقل به فعالیت خود ادامه داده است.

از جمله فارغ‌التحصیلان مشهور در کالج هنر پاریس می‌توان به ناتالیا فدنر، ارین فترسون، تام فورد، جورجیا هاردینگ، لازارو هرناندز، نیکی هابرمن، رایان مندوزا، دیوید پک و پاتریک رابینسون اشاره کرد.

شهریه برای دانشجویان مقطع کارشناسی برای هر ترم 14000 یورو در نظر گرفته می‌شود.

 

برترین دانشگاه های طراحی لباس در سطح جهان – بخش اول

 

کلام آخر

بازاربزازی در اولین بخش از سری مقاله برترین دانشگاه‌های طراحی لباس در سطح جهان به بررسی ویژگی‌ها و شرایط معتبرترین و برترین دانشگاه‌های موجود در پایتخت مد و فشن یعنی شهر پاریس پرداخت. اگر قصد تحصیل در رشته طراحی لباس در دانشگاه مناسب و معتبر دارید در بخش‌های بعد نیز با ما همراه شوید تا مناسب‌ترین دانشگاه را با شرایط خود پیدا کنید.

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]