با طراحی‌های معروف الهام گرفته شده از طبیعت آشنا شوید!

بازاربزازی در مجموع دو مقاله گذشته درباره الهام از طبیعت در طراحی لباس و روش‌های ایده‌گرفتن از طبیعت در زمینه مد و لباس پرداخت. روش‌هایی مانند تمرکز در جزئیات طبیعت، تمرکز در انواع گل و برگ‌های طبیعت، تمرکز در سایر المان‌های طبیعی، الهام از چشم اندازهای مختلف در طبیعت و … . ایده‌پردازی برای طراحی لباس به شکل وسیعی در کالکشن‌های مختلف طراحان به فراوانی قابل مشاهده می‌باشد. در این مدل‌ها می‌توانید نگاه تیزبینانه و دقیق آن‌ها را برای ایده‌گرفتن و طراحی از طبیعت مشاهده کنید. در ادامه با مقاله‌ی با طراحی‌های معروف الهام گرفته شده از طبیعت آشنا شوید! باما همراه شوید تا با نمونه‌های مشهوری از این طراحی‌های وابسته به طبیعت آشنا شوید.

 

Jason Wu

جیسون وو یک طراح لباس کانادایی تایوانی دورگه است، که در کالکشن بهار و تابستان 2013 از شب پرستاره اثر هنری فیندر، توانست لباس شب شگفت‌انگیزی را خلق کند. این لباس شب به قدری زیبا است که چشم هر بیننده‌ای را به خود جذب می‌کند.

 

با طراحی های معروف الهام گرفته شده از طبیعت آشنا شوید!

 

Giambattista Valli

این طراح سال‌ها پیش بعد از دیدن باغ‌های زیبای الحمرا در اسپانیا لباس‌های کالکشن پاییز و زمستان 2014 و 2015 را با الهام از طبیعت و فرهنگ زیبای اسپانیا طراحی نمود.

 

Yiqing Yin

پی کینگ یین طراح لباس چینی فقط توانست در مدت دو هفته در مد پاریس ماندگار شود. در کالکشن پاییز و زمستان 2012 و 2013 با ایده و الهام از دریا و آسمان در ترکیب با ابریشم توانست خالق و طراح یکی از زیباترین کالکشن‌های کوتور گردد.

 

با طراحی های معروف الهام گرفته شده از طبیعت آشنا شوید!

 

Gosia Baczynska

گوسیا باچینسکا اولین نمایش خود را در مد پاریس اجرا کرد و پس از آن با مجموعه جدیدی از طراحی‌ها در بهار و تابستان 2014 برگشت. این طراح توانست به‌کمک نگاه عمیق و قدرت تخیل کالکشن‌های چشمگیر و جذابی را ایجاد کند.

 

با طراحی های معروف الهام گرفته شده از طبیعت آشنا شوید!

 

Blumarine

نام این برند یادآور تصویری از گل‌ها و شکوفه‌های بسیار زیبا می‌باشد. موسس و طراح برجسته‌ی این برند شخصی به نام آنا مولینری است که در کالکشن 2015 خلاقیت خود را در صنعت طراحی و مد لباس به اوج رساند. آنا توانست به‌وسیله شکوفه‌های گیلاس ژاپنی که نمادی از فصل بهار است کالکشن منحصر به‌فردی را خلق کند.

 

با طراحی های معروف الهام گرفته شده از طبیعت آشنا شوید!

 

Bottega Veneta

توماس وایر طراح برجسته‌ در کالکشنی که در بهار و تابستان 2010 ارائه کرد با الهام از منبع بی‌پایان اعتراف کرد لباس‌هایی که توسط وی طراحی می‌شوند همانند یک بوم خالی‌اند که هر فرد می‌تواند با پوشیدن‌شان ویژگی‌های خود را نمایان سازد. یکی از جذاب‌ترین طراحی‌های توماس پیراهن شبی است که طرح آن از پدیده شگفت انگیز رعد و برق الهام گرفته شده است.

 

با طراحی های معروف الهام گرفته شده از طبیعت آشنا شوید!

 

Stephane Rolland

یکی از مشهورترین طراحی‌های استفان رولند در مجموعه کالکشن بهار و تابستان 2012 پیراهنی است که طرح آن از یک عکس هوایی الهام گرفته شده است. استفان توانست با استفاده از عکس هوایی زیبایی که پاتاگونیا طراحی کرده است، یکی از زیباترین و جدیدترین پیراهن‌ها را خلق کند و به نمایش گذارد.

 

با طراحی های معروف الهام گرفته شده از طبیعت آشنا شوید!

 

Comme des Garcons

ری کواکوبو در کالکشن پاییز و زمستان 2013 و 2014 توانست طراحی‌های خیره کننده‌ای را به‌وجود آورد. کواکوبو با خلق این مجموعه توانست در ذهن تماشاگران انفجار عظیمی به‌وجود آورد. مجموعه‌ی ری کواکوبو الهامی از برگ‌های پاییزی و رنگ‌های رنگین کمانی و تلفیق آن‌ها با طرح‌های مارپیچ است.

 

با طراحی های معروف الهام گرفته شده از طبیعت آشنا شوید!

 

Alexander McQueen

الکساندر مک کوئین در کالکشن‌های خود از تکنیک‌های مختلفی استفاده می‌کند. دوخت‌های متفاوت انگلیسی که با مهارت‌های فرانسوی آمیخته‌اند. طراحی‌های الکساندر به قدری خلاقانه و شگفت‌انگیز است که سال‌ها بعد از مرگش نیز برای بسیاری از طراحان منبع الهام به‌حساب می‌آید.

مک کوئین یکی از جوان‌ترین طراحان بریتانیا محسوب می‌شود. در سال 1996 توانست اولین جایزه طراح سال بریتانیا را کسب کند و در سال 2003 برای بهترین طراح بین المللی جایزه CFDA را گرفت. الکساندر مک کوئین بعد از خداحافظی با برند جیوانچی توانست برند خود را تاسیس کند و آنقدر موفق شد که در سال 2000 برند گوچی خواستار خرید بخشی از سهام برند او شد. در بهار و تابستان 2012 طراحی‌هایی را با الهام از جنگل پاییزی و بافت‌های آن پدید آورد.

 

کلام آخر

همانطور در مقالات اخیر گفته شد، از آنجایی که صنعت مد و طراحی لباس به‌سرعت در حال تغییر و رشد است، طراحان برای زنده ماندن باید بتوانند با الهام از طبیعت و دیگر منابع جدید به طراحی‌های شگفت انگیز دست یابند. طراحی لباس یکی از فعالیت‌هایی است که به‌شدت نیازمند نگاه‌های دقیق و خلاقیت بسیار است. در قرن‌های متوالی تا به‌کنون همواره طبیعت یک منبع الهام بخش بزرگ و خلاقانه است که می‌تواند در جامعه تاثیر گذارد. توصیه می‌کنیم برای یادگیری روش‌های الهام از طبیعت در طراحی لباس مقاله‌های بازاربزازی را مطالعه کنید.

از همراهی شما در مطالعه‌ی مقاله‌ی با طراحی های معروف الهام گرفته شده از طبیعت آشنا شوید! متشکریم.

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]