یکی از مشکلات و دغدغه های افراد شاغل نحوه شست و شو لباس فرم و مانتو اداری آنها است؛ چراکه باید لباس فرم را طوری شست و شو داد که لباس کیفیت و زیبایی خود را حفظ کند. به همین خاطر هنگام شست و شو لباس فرم اداری باید نکات و تکنیک هایی رعایت شوند که موجب حفظ کیفیت و افزایش طول عمر آنها گردند. اگر به دنبال یادگیری شست و شو مناسب لباس های اداری خود هستید تا از مشکلاتی چونن رنگ پریدگی، پرز دادن و آب رفتن لباس رها شوید درادامه با بازاربزازی همراه شوید تا نکات آموزشی و کلیدی را در این باره بیاموزید.

چگونه لباس و مانتو فرم را شست و شو دهیم ؟

به صورت کلی پارچه های لباس فرم اداری جنس های متوسط و دوخت ظریف دارند. همچنین از چسب هاو آسترهایی برای فرم بهتر تشکیل شده اند تا در مقابل فشار و شست و شو آسیب پذیر تر شوند. به همین علت مقوله ی شستن مانتوهای اداری و نگهداری آنها باید با دقت بیشتر و حساسیت ویژه ای انجام شود. باید توجه داشته باشید که به علت زیاد بودن تنوع و گستردگی جنس های پارچه ها، نوع دوخت و رنگ، انواع شست و شوهای متفاوتی برای لباس های فرم و اداری موجود است. توجه نمودن به شیوه شست و شو یعنی دستی یا با استفاده از ماشین لباس شویی همچنین مناسب بودن دمای آب نیز باید مورد اهمیت قرار گیرد. چون یکی از نکات مورد اهمیت در تخریب کیفیت و جنس لباس های بیش از حد داغ بودن آب و بی کیفیت بودن نوع ماده شوینده است.

چگونه لباس و مانتو فرم را شست و شو دهیم ؟

چگونگی شست و شوی لباس فرم اداری تیره رنگ

لباس های اداری و مانتوهای فرم تیره پارچه های حساس تری نسبت به لباس های روشن دارند. کوچک ترین لکه ها و رنگ پریدگی ها به سرعت اثر خود را نشان می دهند و این مشکل اصلا خوشایند کارمندان نبوده است. به همین خاطر برای شست و شوی لباس فرم اداری ابتدا باید توجه کنید به هیچ وجه از پودر ماشین لباس شویی برای شست و شو استفاده نکنید مایع لباس شویی مناسب ترین گزینه است. یکی دیگر از مواردی که می توانید در شست و شوی لباس فرم تیره از آن استفاده کنید ترکیب سرکه سفید با مایع ظرفشویی است. همانطور که اکثر شما می دانید مشکین شو یا همان مایع لباس شویی مخصوص لباس های مشکی و تیره نیز بهترین گزینه می باشد.

چگونه لباس و مانتو فرم را شست و شو دهیم ؟

یکی دیگر از نکات حائز اهمیت هنگام شست و شو لباس های فرم اداری این است که برای حفظ کیفیت پارچه و لباس آن را پشت و رو کنید. با این کار از فشار مستقیم به بافت لباس و پارچه جلوگیری کرده و طول عمر آن را افزایش خواهید داد. هنگام شست و شو از آب ولرم استفاده کنید و همچنین توجه کنید پس از شست و شو برای خشک کردن لباس ها از نور مستقیم آفتاب و خورشید استفاده نکنید چراکه نور مستقیم خورشید رنگ لباس ها را روشن و بور می کند.

چگونگی شست و شوی لباس فرم اداری روشن

شستن لباس های فرم اداری روشن مردانه و زنانه نیازمند دقت ویژه تری خواهد بود. یکی از اقدامات مهم هنگام شست و شو جداسازی لباس های روشن و تیره است. درضمن باید به جای استفاده از پودر باید از مایع لباس شویی و سفید شوی هایی استفاده کنید که مناسب لباس های روشن اند. همانند شستن دیگر لباس های فرم اداری نباید برای شستن لباس های فرم روشن هم از آب داغ استفاده کنید و آنها را در معرض نور مستقیم خورشید قرار دهید.

چگونه لباس و مانتو فرم را شست و شو دهیم ؟

نحوه شست و شوی دستی لباس های فرم

همانطور که پیش تر اشاره شد یکی از راهکارهای اساسی برای حفظ کیفیت پارچه و جلوگیری از آسیب پذیری آنها شست و شو دستی است. رعایت نکاتی که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم هنگام شستن دستی لباس حائز اهمیت می باشد. ابتدا باید مقداری آب سرد و ولرم را داخل تشت شست و شو قرار دهید و سپس مایع لباس شویی را اضافه کنید. لباس ها را به پشت قرار داده و بگذارید چند دقیقه در آن محلول خیس شوند؛ سپس به آرامی لباس را بشویید. توجه داشته باشید از چنگ زدن شدید لباس های پرهیز کنید. همچنین آب کشی نیز باید با آب سرد انجام شود و برای خشک شدن در محیط هایی دور از نور مستقیم آفتاب قرار گیرند.

چگونه لباس و مانتو فرم را شست و شو دهیم ؟

نحوه شست و شوی لباس های فرم با ماشین لباس شویی

هنگام شست و شوی لباس های فرم و اداری با ماشین لباس شویی توجه کنید تا حد امکان از پودرهای لباس شویی استفاده نکنید. این پودرها به دلیل ماهیت ذرات و آنزیم های خود به شدت به بافت نرم و حساس لباس های فرم آسیب زده و سبب بروز آسیب هایی چون رنگ رفتگی، تغییر سایز و افت کیفیت لباس های می شوند. دمای آب ماشین لباس شویی باید بین 20 تا 30 درجه تنظیم گردد و زمان شست و شو نیز باید حدود نیم ساعت تنظیم شود. از دیگر نکات حائز اهمیتی مه باید رعایت شود پشت و رو کردن لباس ها، استفاده از مشکین شوی ها یا سفید شوی ها می باشد. رعایت نکات فوق سبب می شود آسیب کمتری به لباس های شما وارد شود و طول عمر آنها نیز افزایش یابد.

چگونه لباس و مانتو فرم را شست و شو دهیم ؟

کلام آخر

بازاربزازی دراین مقاله نکات کاربردی و کلیدی را در زمینه نحوه شست و شو لباس های فرم و مانتوهای اداری مورد بررسی قرار داد. چراکه امروز به علت تشدید آلودگی هوا و آلودگی های محیطی و افزایش قیمت لباس باید در نگهداری و حفظ لباس های خود دقت کنید.

ما در بازاربزازی با ارائه انواع پارچه های فاستونی دست اول تولیدکنندگان برتر داخلی مثل پارچه دیپلمات، پارچه فاستونی جودون، پارچه فاستونی چهارخانه، پارچه فاستونی ساده، پارچه فاستونی سنجاقی، پارچه فاستونی سوزنی، پارچه فاستونی طرح جناقی و پارچه فاستونی فیلافیل و … خیال شما از بابت قیمت، کیفیت و اصالت محصولات راحت کرده تا بتوانید به سرعت خریدی با کیفیت را با ما تجربه نمائید. شایان ذکر است اگر برای تهیه پارچه لباس های فرم انواع شرکت ها و یا مدارس دنبال خرید پارچه با متراژ بالا هستید قیمت عمده برای شما در نظر گرفته خواهد شد که قطعا بسیار مقرون به صرفه تر از قیمت های موجود در بازار خواهد بود.

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]