در خرید هر کالایی مهم ترین بخش آن بررسی نمودن ویژگی های مهم و کاربردی کالا مدنظر می باشد. به همین علت اگر برای تهیه پارچه ویژگی های اساسی و مدنظر خود را با دقت بررسی نکنید ممکن است پارچه تهیه شده برای شما کاربردی و مناسب نباشد. پس مجبور می شوید هزینه مجددی را برای خرید دوباره پارچه صرف کنید. در ادامه با این سری از مقالات بازاربزازی همراه شوید تا با ویژگی های اساسی و مهمی که هنگام خرید باید درنظر گرفته شوند، آشنا شوید.

ازآنجایی که هر دانش آموز باید ساعات طولانی را در روز با لباس مدرسه بگذراند و حداقل یکسال تحصیلی خود را با همان مانتو سپری نماید، پس پارچه چنین لباسی باید کیفیت مناسب و ویژگی های خاصی را داشته باشد. اگر پارچه بکاررفته در مانتو مدرسه کیفیت لازم را نداشته باشد باعث نارضایتی و ایجاد آزار برای دانش آموز و خانواده او در ماه های ابتدایی تحصیلش می شود. هنگام خرید باید علاوه برتوجه به کیفیت، پارچه انتخابی نیز قیمت مناسب و ارزان و اقتصادی نیز داشته باشد تا هیچ خانواده ای مشکلی با تهیه لباس مدرسه نداشته باشد.

پارچه مناسب مانتو مدرسه چه ویژگی هایی دارد ؟

انعطاف و لطافت پارچه مانتو مدرسه

یکی از ویژگی های بسیار مهم در هر پارچه ای توجه به نرمی و لطافت آن است. دانش آموزان به علت داشتن سن کم توان و تحمل کمتری نیز دارند. به همین خاطر پارچه ای را باید برای لباس فرم شان انتخاب کرد که دارای جنس نرم و لطیف هستند تا سبب خستگی و کلافگی دانش آموزان در طول روز نشود. پس به یاد داشته باشید به هنگام خرید پارچه مانتو مدرسه حتما نرمی و لطافت کافی را داشته باشد.

استحکام و مقاومت پارچه مانتو مدرسه

یکی از ویژگی های بارز در کودکان و دانش آموزان داشتن تحرک و بازیگوشی زیاد است. برهمین اساس باید پارچه ای برای لباس مدرسه دانش آموزان انتخاب شود که در مقابل عوامل مختلف فیزیکی و شیمیایی استحکام بالایی داشته باشد. این موضوع برای دانش آموزان دبستانی بسیار حائز اهمیت می باشد چراکه انرژی بیشتری نسبت به دیگر دانش آموزان داشته و مسئله تحصیل برایشان شبیه بازی است. همچنین تمام پارچه های یونیفرم مدرسه به علت مصرف مکرر، باید در هفته چندین مرتبه شست و شو داده شوند. به همین علت پارچه بکاررفته در مانتو مدرسه باید در مقابل انواع شوینده ها بتواند مقاومت کند و در برابر کشیدگی، ساییدگی، پارگی و عوامل مختلف فیزیکی استحکام خوبی داشته باشند و به راحتی آسیب نبینند.

پارچه مناسب مانتو مدرسه چه ویژگی هایی دارد ؟

داشتن تنوع رنگی پارچه مانتو مدرسه

از جمله دیگر عوامل مهم هنگام خرید پارچه مانتو مدرسه، انتخاب پارچه با رنگ های مناسب می باشد. همانطور که می دانید چون جامعه دانش آموزان در سنین بسیار کمی هستند و روحیه حساس دارند، باید هنگام خرید پارچه لباس مدرسه از رنگ های شاد و پرطرفدار آنها استفاده کرد. رنگ های مناسب سبب سرزندگی و شادی دانش آموزان در مدرسه می گردد.

پارچه مناسب مانتو مدرسه چه ویژگی هایی دارد ؟

داشتن عرض و گرماژ مناسب پارچه مانتو مدرسه

یونیفرم های مدرسه هنگام دوخت فقط از یک بخش تولید نمی شوند؛ بسته به این که می خواهید کدام بخش از لباس فرم مدرسه را بدوزید باید از پارچه های مختلف در عرض های زیاد استفاده کنید. به طور مثال عموما برای دوخت لباس مدرسه از پارچه هایی با عرض 150 سانتی متری و برای دوخت مغنعه مدارس از پارچه هایی با عرض 90 سانتی متری استفاده می کنند. پس از توجه به عرض پارچه انتخاب گرماژ مناسب نیز حائز اهمیت است. به یاد داشته باشید گرماژی از پارچه را انتخاب کنید که گرمای تابستان و سرمای زمستان را پوشش دهد.

ثبات رنگ پارچه و زیبایی لباس مدرسه

ازآنجایی که دانش آموزان به صورت مداوم مجبورند یونیفرم خود را تن کنند و در هفته زیاد آن را بشویند؛ باید پارچه انتخابی برای لباس مدرسه کیفیت مناسب داشته باشد. اگر پارچه کیفیت خوب نداشته باشد به مرور رنگ خود را از دست داده و دیگر مثل سابق چشم نواز و زیبا نخواهند بود.

پارچه مناسب مانتو مدرسه چه ویژگی هایی دارد ؟

نداشتن آبرفت پارچه مانتو مدرسه

عامل مهم دیگر پس از داشتن ثبات رنگی، آبرفت پارچه فرم مدرسه می باشد. در بعضی از پارچه ها مثل پارچه های نخی این مشکل وجود دارد و بعد از چندین بار شست و شو امکان دارد سایز لباس کوچک تر و حجم پارچه تغییر یابد. برای رفع این مشکل خیاطان باید پارچه ای را برای لباس فرم مدرسه انتخاب نمایند که آبرفت نداشته باشد یا پس از محاسبه آبرفت سایز را برای دانش آموزان تعیین نمایند.

تنفس و بافت استاندارد پارچه مانتو مدرسه

یکی دیگر ویژگی های مهم برای یونیفرم مدارس بافت و تنفس استاندارد پارچه می باشد. چراکه دانش آموزان یونیفرم خود را حداقل یکسال به طور مداوم پوشیده به همین خاطر باید احساس راحتی و حس خوب نسبت به آن داشته باشند. تنفس استاندارد در پارچه بدین معنا است که در گرمای زیاد از عرق کردن و احساس نارضایتی جلوگیری می کند.

پارچه اقتصادی و مقرون به صرفه

دانش آموزان در مدارس مختلف کشور به تحصیل می پردازند و جزو اقشار مختلف جامعه هستند. توانایی مالی یکسان در مناطق مختلف وجود ندارد. به همین علت بهتر است خیاط لباس مدرسه پارچه ای را انتخاب کند که حدالامکان ارزان و اقتصادی باشد. همچنین مطمئن شود همه دانش آموزان آن ناحیه می توانند برای سال تحصیلی جدید لباس فرم را تهیه کنند.

پارچه مناسب مانتو مدرسه چه ویژگی هایی دارد ؟

کلام آخر

درحال حاضر با این شرایط اقتصادی باید برای خریدها و رفع مایحتاج خود انتخاب های هوشمندانه و با سیاست داشته باشید. قطعا اگر در دوخت لباس خود از پارچه های با کیفیت استفاده کنید هم از لحاظ ظاهری لباسی آراسته و زیباتر خواهید داشت، هم این نوع پارچه دوام بیشتری داشته و برای استفاده های بلند مدت بسیار مناسب اند. خبر خوب این است که بازاربزازی با ارائه دست اول پارچه های با کیفیتی مثل برندهای معروف مطهری، جامعه، کوکما و انواع پارچه های فاستونی مثل پارچه فاستونی چهارخانه , پارچه فاستونی ساده , پارچه فاستونی سنجاقی , پارچه فاستونی سوزنی , پارچه فاستونی طرح جناقی , پارچه فاستونی فیلافیل ضمانت کیفیت و اصالت و به ویژه ضمانت قیمت پایه تمام محصولات را بر عهده دارد. شایان ذکر است اگر برای تهیه پارچه لباس های فرم انواع شرکت ها و یا مدارس دنبال خرید پارچه با متراژ بالا هستید قیمت عمده برای شما در نظر گرفته خواهد شد که قطعا بسیار مقرون به صرفه تر از قیمت های موجود در بازار خواهد بود.

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]