همانطور که می دانید یونیفرم مدرسه که به آن لباس مدرسه نیز می گویند، یک نوع از پارچه ای است که جهت تولید لباس های متحدالشکل و یکدست برای دانش آموزان پسر و دختر مورد استفاده قرار می گیرد. از آنجایی که دانش آموزان ساعاتی زیادی در مدرسه با این لباس ها حضور دارند باید برای دوخت و تهیه لباس فرم مدارس دقت شود تا از پارچه های با کیفیت با ویژگی های مهم استفاده گردد. بازاربزازی در این مقاله قصد دارد شما را با انواع مختلف پارچه های مناسب تولید لباس فرم مدارس آشنا کند پس با ما همراه شوید.

معرفی انواع پارچه های مانتو مدارس

از آنجایی که جمعیت دانش آموزان در هر کشوری مثل کشور ما بخش مهمی را به خود اختصاص می دهد؛ پارچه های متعدد و متنوعی نیز می تواند برای این بخش اختصاص داده شود. هرسال مسئولان هر مدرسه طبق شرایط موجود در مدرسه خود تعدادی پارچه را برای تهیه و تامین طبق قیمت مناسب و ویژگی های مهم و مناسب بودن برای مانتو مدرسه انتخاب می کنند. در بررسی ویژگی های مهم به مواردی مثل مقدار پارچه، جنس پارچه، کیفیت، میزان مقاومت، رنگ و تنفس پارچه بسیار بیشتر دقت می شود. مسئله مهم دیگر قیمت پارچه به کار رفته در مانتو مدرسه می باشد چراکه مدیران و مسئولان مراکز آموزشی تلاش خود را می کنند تا پارچه ی انتخابی حتی المقدور کمترین قیمت را داشته باشد. به این دلیل که خانواده ها در هر بخشی از جامعه بتوانند یونیفرم مدرسه را تهیه کنند.

مناسب ترین پارچه های مانتو فرم مدرسه کدامند ؟

پارچه مناسب لباس مدرسه پارچه ای است که برای تولید انواع مختلف و بخش های گوناگون یونیفرم لباس مدارس پسرانه و دخترانه کاربرد دارد؛ که جنس آن می تواند از پارچه های مختلف، الیاف گوناگون طبیعی، مصنوعی و یا درصدی متفاوت از این دو باشد. لباس یونیفرم مدارس از جنبه های مختلفی قابل تقسیم بندی است. طبق اینکه دانش آموزان دختر باشند یا پسر و لباس های آنها چه بخش ها و ترکیباتی داشته باشد می توان برای تولید آنها از پارچه هایی همچون ترگال، پارچه کجراه و … استفاده نمود. در ادامه به بررسی ویژگی های این پارچه ها می پردازیم.

پارچه مناسب یونیفرم مدارس ترگال

پارچه ترگال جزو پارچه های کاربردی شناخته شده است که برای تولید و دوخت اکثر منسوجات مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از کاربردهای معروف و مهم این نوع پارچه استفاده از آن در تهیه و دوخت مانتوهای مدرسه دخترانه، یونیفرم مدرسه های پسرانه بعلاوه تولید و دوخت لباس های رسمی و فرم اداری است. این نوع پارچه در رنگ های بسیار زیادی به تولید می رسند؛ اما اکثرا رنگ های سرمه ای از پارچه ترگال جهت تولید مانتو و یونیفرم مدارس مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به اینکه در ماه های اخیر قیمت این نوع پارچه افزایش و رشد زیادی داشته است اما همچنان قیمت آن برای تولید لباس فرم مدارس مقرون به صرفه تر می باشد. اکثرا برای تولید لباس های فرم مدارس از عرض 150 سانت و گرماژ 700 گرمی از پارچه ترگال استفاده می شود.

مناسب ترین پارچه های مانتو فرم مدرسه کدامند ؟

پارچه مناسب یونیفرم مدارس کجراه

یکی از دیگر از پارچه های پرطرفدار و پرکاربرد پارچه کجراه می باشد که شباهت های زیادی به پارچه ترگال دارد. پارچه های کجراه دارای بافت های متفاوت از دیگر پارچه ها هستند. بافت این نوع پارچه کج و مورب بوده و این خاصیت سبب شده تا این پارچه ویژگی های بیشتری را نسبت به دیگر پارچه ها از آن خود نماید. از پارچه کجراه برای تولید و دوخت انواع یونیفرم مدارس دخترانه، مدارس پسرانه و انواع مغنعه های اداری استفاده می شود. قیمت پارچه کجراه تقریبا مناسب و نزدیک به قیمت پارچه مانتو مدارس ترگال است.

مناسب ترین پارچه های مانتو فرم مدرسه کدامند ؟

پارچه مناسب یونیفرم مدارس تترون

یکی از پر مصرف ترین پارچه های موجو در صنعت نساجی پارچه تترون می باشد. یکی از ویژگی های بارز این پارچه که بسیار مورد توجه قرار می گیرد کاربرد آن در تولید انواع مختلف لباس های مدارس است. چراکه از پارچه های تترون می توان جهت تولید مانتو مدرسه، مغنعه و بخش های گوناگون یونیفرم مدارس استفاده نمود. این نوع پارچه دارای قیمتی اقتصادی و مقرون به صرفه می باشد که انتخابی مناسب و ارزان است. علاوه بر قیمت مناسب این پارچه، تترون رنگ های بسیار متنوع و زیادی نیز دارد که در طرح های مختلف و متعدد به تولید می رسند. همچنین پارچه تترون دارای عرض ها و گرماژهای مختلف می باشد. برای تولید و دوخت لباس مدارس می توانید از پارچه تترون با عرض های 90، 110، 150، 180، 200 و 300 سانتی متری طبق نیاز خود استفاده کنید. این نوع پارچه در اکثر کارخانه های نساجی و تولیدات پارچه کشور به تولید انبوه می رسد که براساس گزینه ها و شرایط خود می توانید بهترین موارد را خریداری نمائید.

مناسب ترین پارچه های مانتو فرم مدرسه کدامند ؟

پارچه مناسب یونیفرم مدارس فاستونی

یکی دیگر از پارچه های مناسب برای تولید و دوخت لباس فرم مدارس دخترانه و پسرانه پارچه فاستونی است. به همین علت این نوع پارچه برای تولید انبوه مانتوهای دخترانه، تولید شلوارهای مدارس پسرانهو دیگر بخش های لباس های فرم مدارس به کاربرده می شود. برای تولید پارچه های فاستونی از موادی مثل الیاف طبیعی، پشم، پلی استر یا ویسکوز استفاده می کنند. اگر میزان الیاف پشمی در تولید این پارچه بیشتر از دیگر الیاف باشد، باعث افزایش قیمت مانتوهای مدارس با این نوع پارچه می شود. پارچه های فاستونی دارای کیفیت بسیار مناسب بوده و اگر می خواهید از این نوع پارچه برای دوخت مانتوهای مدارس استفاده کنید بهتر است از عررض های 150 یا 160 سانتی متری استفاده کنید.

پارچه مناسب یونیفرم مدارس پشم ترویرا

یکی دیگر از پارچه های پرکاربرد برای تولید و دوخت مانتوهای فرم مدارس و لباس اداری پارچه های پشم ترویرا هستند که جزو پارچه های فاستونی قرار می گیرند. از جمله ویژگی های بارز و خوب این نوع پارچه ها که سبب محبوبیت آنها شده می توان به ایستایی خوب هنگام دوخت، کیفیت بالای پارچه، پرگشت پذیری عالی الیاف پشم فقط با آویزان ماندن و خاصیت تنظیم دمای طبیعی الیاف طبیعی پشم در تابستان و زمستان است. برای شست و شو این پارچه نیز باید از آب 30 درجه سانتی گراد استفاده کنید. با همت و تلاش کارخانجات با سابقه برای تولید انواع پارچه های فاستونی می توانید براساس شرایط و نیاز از قواره و متراژهای مختلف جهت دوخت استفاده کنید.

مناسب ترین پارچه های مانتو فرم مدرسه کدامند ؟

کلام آخر

درحال حاضر با این شرایط اقتصادی باید برای خریدها و رفع مایحتاج خود انتخاب های هوشمندانه و با سیاست داشته باشید. قطعا اگر در دوخت لباس خود از پارچه های با کیفیت استفاده کنید هم از لحاظ ظاهری لباسی آراسته و زیباتر خواهید داشت، هم این نوع پارچه دوام بیشتری داشته و برای استفاده های بلند مدت بسیار مناسب اند. خبر خوب این است که بازاربزازی با ارائه دست اول پارچه های با کیفیتی مثل برندهای معروف مطهری، جامعه، کوکما و انواع پارچه های فاستونی مثل پارچه فاستونی چهارخانه , پارچه فاستونی ساده , پارچه فاستونی سنجاقی , پارچه فاستونی سوزنی , پارچه فاستونی طرح جناقی , پارچه فاستونی فیلافیل ضمانت کیفیت و اصالت و به ویژه ضمانت قیمت پایه تمام محصولات را بر عهده دارد. شایان ذکر است اگر برای تهیه پارچه لباس های فرم انواع شرکت ها و یا مدارس دنبال خرید پارچه با متراژ بالا هستید قیمت عمده برای شما در نظر گرفته خواهد شد که قطعا بسیار مقرون به صرفه تر از قیمت های موجود در بازار خواهد بود.

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]