بازاربزازی در مجموع دو مقاله گذشته درباره الهام گرفتن از طبیعت در طراحی لباس و روش های ایده گرفتن از طبیعت در زمینه مد و لباس پرداخت. روش هایی مانند متمرکز شدن در جزئیات طبیعت، متمرکز شدن در انواع گل و برگ های طبیعت، متمرکز شدن در سایر المان های طبیعی، الهام گرفتن از چشم اندازهای مختلف در طبیعت و … . ایده پردازی برای طراحی لباس به شکل وسیعی در کالکشن های مختلف طراحان به فراوانی قابل مشاهده می باشد. در این مدل ها می توانید نگاه تیزبینانه و دقیق آنها را برای ایده گرفتن و طراحی از طبیعت مشاهده کنید. درادامه با ما همراه شوید تا با نمونه های مشهوری از این طراحی های وابسته به طبیعت آشنا شوید.

Jason Wu

جیسون وو یک طراح لباس کانادایی تایوانی دورگه است، که در کالکشن بهار و تابستان 2013 از شب پرستاره اثر هنری فیندر توانست لباس شب شگفت انگیزی را خلق کند. این لباس شب به قدری زیبا است که چشم هر بیننده ای را به خود جذب می کند.

با طراحی های معروف الهام گرفته شده از طبیعت آشنا شوید!

Giambattista Valli

این طراح سال ها پیش بعد از دیدن باغ های زیبای الحمرا در اسپانیا لباس های کالکشن پاییز و زمستان 2014 و 2015 را با الهام از طبیعت و فرهنگ زیبای اسپانیا طراحی نمود.

Yiqing Yin

پی کینگ یین طراح لباس چینی فقط توانست در مدت دو هفته در مد پاریس ماندگار شود. در کالکشن پاییز و زمستان 2012 و 2013 با ایده و الهام از دریا و آسمان در ترکیب با ابریشم توانست خالق و طراح یکی از زیباترین کالکشن های کوتور گردد.

با طراحی های معروف الهام گرفته شده از طبیعت آشنا شوید!

Gosia Baczynska

گوسیا باچینسکا اولین نمایش خود را در مد پاریس اجرا کرد و پس از آن با مجموعه جدیدی از طراحی ها در بهار و تابستان 2014 برگشت. این طراح توانسته به کمک نگاه عمیق و قدرت تخیل کالکشن های خیره کننده و جذابی را ایجاد کند.

با طراحی های معروف الهام گرفته شده از طبیعت آشنا شوید!

Blumarine

نام این برند یادآور تصویری از گل ها و شکوفه های بسیار زیبا می باشد. موسس و طراح برجسته این برند شخصی به نام آنا مولینری است که در کالکشن 2015 خلاقیت خود را در صنعت طراحی و مد لباس به اوج رساند. او توانست به وسیله شکوفه های گیلاس ژاپنی که نمادی از فصل بهار است کالکشن منحصر به فردی را خلق کند.

با طراحی های معروف الهام گرفته شده از طبیعت آشنا شوید!

Bottega Veneta

توماس وایر طراح برجسته این برند در کالکشنی که در بهار و تابستان 2010 ارائه کرد با الهام از منبع بی پایان اعتراف کرد لباس هایی که توسط وی طراحی می شوند همانند یک بوم خالی اند که هر فرد می تواند با پوشیدن آن ویژگی های خود را نمایان سازد. یکی از جذاب ترین طراحی های او پیراهن شبی است که طرح آن برگرفته از پدیده شگفت انگیز رعد و برق می باشد.

با طراحی های معروف الهام گرفته شده از طبیعت آشنا شوید!

Stephane Rolland

یکی از مشهورترین طراحی های استفان رولند در مجموعه کالکشن بهار و تابستان 2012 پیراهنی است که طرح آن برگرفته از یک عکس هوایی می باشد. استفان توانست با استفاده از عکس هوایی زیبایی که پاتاگونیا طراحی کرده، یکی از زیباترین و جدیدترین پیراهن ها را خلق کند و به نمایش گذارد.

با طراحی های معروف الهام گرفته شده از طبیعت آشنا شوید!

Comme des Garcons

ری کواکوبو در کالکشن پاییز و زمستان 2013 و 2014 توانست طراحی های خیره کننده ای را به وجود آورد. او با خلق این مجموعه توانست در ذهن تماشاگران انفجار عظیمی به وجود آورد. مجموعه ی ری کواکوبو برگرفته از برگ های پاییزی و رنگ های رنگین کمانی و تلفیق آنها با طرح های مارپیچ بوده است.

با طراحی های معروف الهام گرفته شده از طبیعت آشنا شوید!

Alexander McQueen

الکساندر مک کوئین در کالکشن های خود از تکنیک های مختلفی استفاده می کند. دوخت های متفاوت انگلیسی که با مهارت های فرانسوی آمیخته شده اند. طراحی های او به قدری خلاقانه و شگفت انگیز است که سال ها بعد از مرگش نیز برای بسیاری از طراحان منبع الهام به حساب می آید. او یکی از جوان ترین طراحان بریتانیا محسوب می شود که در سال 1996 توانست اولین جایزه طراح سال بریتانیا را کسب کند و در سال 2003 برای بهترین طراح بین المللی جایزه CFDA را گرفت. مک کوئین بعد از خداحافظی با برند جیوانچی توانست برند خود را تاسیس کند و آنقدر موفق شد که در سال 2000 برند گوچی خواستار خرید بخشی از سهام برند او شد. در بهار و تابستان 2012 طراحی هایی را با الهام از جنگل پاییزی و بافت های آن پدید آورد.

کلام آخر

همانطور در مقالات اخیر گفته شد ازآنجایی که صنعت مد و طراحی لباس به سرعت درحال تغییر و رشد است، طراحان برای زنده ماندن باید بتوانند با الهام از طبیعت و دیگر منابع جدید به طراحی های شگفت انگیز دست یابند. طراحی لباس یکی از فعالیت هایی است که به شدت نیازمند نگاه های دقیق و خلاقیت بسیار است. در قرن های متوالی تا به کنون همواره طبیعت یک منبع الهام بخش بزرگ و خلاقانه است که می تواند در جامعه تاثیر گذارد. توصیه می کنیم برای یادگیری روش های الهام گرفتن از طبیعت در طراحی لباس مقاله های بازاربزازی را مطالعه کنید.

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]